Завантаження Події

Презентація нового випуску «Одеського календаря» «Історія однієї вулиці: вулиця Старопортофранківська»

вул. Ланжеронівська , 2
01.09.2020 - 15:00 - 17:00
  • Це подія пройшло.

ДО ДНЯ НАРОДЖЕННЯ МІСТА


 

ЗАПРОШУЄМО НА ПРЕЗЕНТАЦІЮ

 Нового випуску «Одеського календаря» «Історія однієї вулиці: вулиця Старопортофранківська» (2020-2021) та альманаху «Дерибасівська-Рішельєвська» №82

 

 1 вересня о 15:00 в Золотому залі Одеського літературного музею відбудеться подвійна презентація – нового випуску «Одеського календаря» «Історія однієї вулиці: вулиця Старопортофранківська» (2020-2021) та альманаху «Дерибасівська-Рішельєвська» №82.

Традиційно на початку вересня виходять у світ видання, присвячені Дню народження улюбленої Одеси, створені в співдружності АТ ПЛАСКЕ, Одеського літературного музею та Всесвітнього клубу одеситів.

Радісно, що протягом 18-ти років Одеський літературний музей за підтримки меценатів презентує свій подарунок до дня міста – «Одеський календар». Починаючись вереснем нинішнього року і закінчуючи серпнем наступного, календар знайомить з однією з одеських вулиць. У цьому році він присвячений Старопортофранківській – вулиці, яка є своєрідною межею між центром і Молдаванкою.

Назва вулиці красномовно свідчить про її зв’язки з режимом вільної торгівлі – порто-франко. Кордон порто-франко неодноразово змінювалася, але приблизні обриси майбутня вулиця придбала в 1827 році. Спочатку набагато більш протяжна, вона починалася від Херсонського узвозу і тягнулася до дачі Ланжерона. Однак в 1902 році Міська Дума приймає рішення про закінчення вулиці в кордоні з Преображенської. У 1927 році вона перейменована в Комсомольську. Остаточно історичну назву – Старопортофранківська – було повернуто в 1990 році.

На цій вулиці не було ні жвавої торгівлі, ні елітних магазинів, зате були дешеві столові, притулки, богадільні, училища, створення яких пов’язане з іменами таких благодійників, як Григорій Маразлі, Лазар Бродський, сім’я Ефруссі. А серед літературних імен, що зустрічаються на Старопортофранківській – Ілля Ільф, Віра Інбер, Семен Юшкевич, Михайло Жванецький, Степан Олійник.

Як і попередні випуски, нинішній календар буде доповнений буклетом, де зібрано найбільш цікавий краєзнавчий матеріал.

За можливість реалізації проекту «Одеський календар» висловлюємо подяку Президенту компанії АТ «ПЛАСКЕ» О.І. Платонову.

 

 

Також в ці дні вийшов у світ свіжий номер альманаху «Дерибасівська – Рішельєвська» №82.

Номер відкривається монологом Михайла Жванецького і новими віршами Юрія Михайлика – це їх приношення Одесі.

Про один із знакових будинків на Старопортофранківській, а саме про неї – новий Календар, розповідає Євген Голубовський, а Олег Губар пропонує побачити молоду Одесу очима молодого Пушкіна.

Дві статті присвячені нашому Причорноморському краю, його історії: давньої – Андрія Добролюбського, і недавньої – Павла Козленка.

Як завжди, в номері чимало матеріалів на теми літератури та мистецтва. Про художника Юхима Ладиженського, який оспівав Одесу в графіці, розповідає Олена Галинська, про юність Валентина Катаєва, який все життя писав про рідне місто – Олена Яворська.

Триває діалог Юрія Дикого і Фелікса Кохріхта про роль Одеси у формуванні особистості і таланту корифеїв світової музики Еміля Гілельса і Святослава Ріхтера.

Легендарному громадянину і спортсмену – Сергію Уточкіну – присвячений постійний розділ «Скарби зі скарбниці», який веде Тетяна Щурова.

Незадовго до Дня міста наш постійний автор, вчений і письменник Михайло Пойзнер був удостоєний звання «Почесний громадянин Одеси». Вітаємо його і пропонуємо читачам кілька його замальовок під заголовком «Дуже одеські розповіді».

У номері – проза та поезія, мемуари та рецензії, розділ «Ах, Одеса!», загалом, все, як завжди, і багато іншого.


Нагадуємо – відвідувачі музею зобов’язуються неухильно дотримуватися всіх санітарно-епідеміологічніх правил: маскового режиму, соціальної дистанції, дезінфекції рук.

УВАГА: у зв’язку з епідемією COVID-19 адміністрація музею зберігає за собою право обмежувати доступ на захід.


Презентація відбудеться 1 вересня о 15:00 в Золотому залі Одеського літературного музею.

Одеса, вул. Ланжеронівська, 2.

 

Деталі

Дата: 01.09.2020
Початок: 15:00 - 17:00
Подія напрямкуМузей

Місце проведення

Місце: Одеський літературній музей
Адреса: вул. Ланжеронівська , 2
м. Одеса, Україна

+ Карта Google
Телефон: +38 (048) 722-33-70