Вітальня «Diligans». Січнева зустріч-зупинка: «И на челе избрания печать…»

вул. Пушкінська, 13
24.01.2020 - 15:00 - 17:00

24 січня в Одеському літературно-меморіальному музеї О.С. Пушкіна Вітальня «Diligans» проведе січневу зустріч-зупинку «И на челе избрания печать…», присвячену поетесі Срібної доби Єлизаветі Кузьміній-Караваєвій (черниці Марії (Скобцовій)).

Ліза Піленко, Єлизавета Юріївна Кузьмина-Караваева, Єлизавета Скобцова, Мати Марія… Такий довгий, нелегкий звивистий шлях був проведений цією жінкою, героїнею нашої січневої зустрічі-зупинки. Ми лише спробуємо доторкнутися до деяких віх її непростої долі.

Дитя часу краху старого світу і пошуку нового сенсу, нових цілей і нових форм, вона поспішала жити, поспішала робити щось, щоб полегшити страждання ближніх, проходила всі життєві випробування чесно і сміливо, поєднуючи глибокі філософські та богословські дослідження і шукання з діяльним співчуттям і любов’ю.

Вона загинула під час Страсного тижню у Велику П’ятницю 31 березня 1945 року в таборі смерті Равенсбрюк, увійшовши в газову камеру замість співкамерниці, обмінявшись куртками з номерами. 16 січня 2004 р. черниця Марія (Скобцова) за рішенням Священного Синоду Вселенського Патріархату була канонізована.

Ця програма – наша данина Міжнародного дня Пам’яті жертв Голокосту.

У програмі бере участь майстер художнього слова, лауреат літературних премій К. Паустовського, І. Рядченка, міжнародної літературної премії ім. Б. Ахмадуліної «Срібна троянда» і муніципальної премії «Культурна столиця» Олена Куклова. Автор сценарію і ведуча – Людмила Шарга.

Початок – о 15.00.

Вхід вільний.

И в этот вольный, безразличный город
Сошла пристрастья и неволи тень,
И северных сияний пышный ворох,
И Соловецкий безрассветный день.
При всякой власти, при любых законах,
Палач ли в куртке кожаной придет
Или ревнитель колокольных звонов
Создаст такой же Соловецкий гнет.
Один тюрьму на острове поставил
Во имя равенства, придет другой
Во имя мёртвых, отвлеченных правил
На грудь наступит тяжкою стопой.
Нет, ничего я здесь не выбирала,
Меня позвал Ты, как же мне молчать?
Любви Твоей вонзилось в сердце жало,
И на челе избрания печать.

Дата: 24.01.2020
Початок: 15:00 - 17:00