Виставка «На Ланжероні… на Чорноморській вулиці» (До Дня пам’яті Костянтина Паустовського)

м. Одеса
14.07.2020 - 10:00 - 01.12.2020 - 17:00

З 14 липня в Меморіальному музеї К.Г. Паустовського експонується  фотовиставка «На Ланжероні … на Чорноморській вулиці».   Виставка присвячена історії вулиці Чорноморської, на якій жив і згодом описував у своїх творах Костянтин Паустовський.

У книзі «Початок невідомого століття» він пише: «На Ланжероні,  на маленькій та  пустельній  Чорноморській  вулиці,  що  тяглася по обриву над  морем,  був  приватний  санаторій  для  нервовохворих доктора Ландесмана».
А  в повісті  «Час  великих  очікувань»   ми   знаходимо   такий   опис Чорноморської: «… Я  полюбив  цю  маленьку  вулицю  на околиці і був упевнений,  що  вона наймальовнича в світі. … Вона тягнулася по краю високого   обриву   над  морем.   Слово   «тягнулася»   тут   навряд   чи підходить,  так  як  вулиця була недовга. Її можна було пройти за кілька хвилин.  За  всіма  огорожами  відкривалося  море  –  чудове у будь-яку погоду.  Зліва  внизу  були  добре видні Ланжерон і Карантинна гавань, звідки  йшов,  згинаючись  в  море  обкатаний  штормами старий   мол. Справа  круті  руді  береги,  порослі  Лободою  і  курною  марью,  йшли до   Аркадії   і  Фонтанів …

… Чорноморська   вулиця   була  морським форпостом Одеси. Повз неї проходили всі пароплави, що йшли в порт і йшли з нього. Шум її садів говорив про різну силу вітру.

… Вулиця Чорноморська завжди була безлюдна. Рідкісні її мешканці воліли  сидіти вдома».

В   автобіографії   «Коротко  про  себе»   є   такі    рядки:  «… В  Одесі  я  жив  в напівзруйнованій    двірницькій   на   Ланжероні,   у  самого  моря,  і багато писав, Але  щѐ не друкувався».
На   виставці   представлені  фотографії   будинків    непарної    сторони вулиці,  зруйновані   в   результаті  зсуву   на   Ланжероні,   що   почався   в 1918 році.  Частина  фотографій  зроблена  в  1918-1930-х  роках, деякі вже  після війни.  Фотографії  непарної  сторони вулиці надав одеський фотограф Сергій Калмиков.

Музей працює: з 10:00 до 17:00 (вихідний – понеділок).

Одеса, вул. Чорноморська, 6.

Нагадуємо – відвідувачі музею зобов’язуються неухильно дотримуватися усіх санітарно-епідеміологічних правил: маскового режиму, соціальної дистанції, дезінфекції рук.

Початок: 14.07.2020 - 10:00
Закінчення: 01.12.2020 - 17:00