АРТ-НЮ Живопись Николая Прокопенко

20.09. – 9.10.

20 вересня о 15:00 у великій залі галереї Одеського літературного музею відбудеться відкриття виставки народного художника України Миколи Прокопенка «Арт-ню».

Микола Прокопенко – живописець, графік, книжковий ілюстратор, художник-реставратор станкового, темперного, масляної та монументального живопису, художник-декоратор. Закінчивши училище ім. Б.Ф. Грекова, потім Київську Академію мистецтв, в 1988 році Микола Прокопенко стає членом Національної Спілки художників України та Національної Спілки театральних діячів України. Брав активну участь в 747-х обласних, Всесоюзних, Всеукраїнських та Міжнародних виставках, а також в Міжнародних Бієнале і Трієнале графіки та ілюстрації друкованих та рукописних книг. Організував понад 140-ка персональних виставок. Твори Миколи Прокопенка зберігаються в зібраннях 88-ми музеїв і галерей України, Європи, США, Англії, Росії, Мексики, а також знаходяться в приватних колекціях в різних країнах світу.

Ключовою темою виставки АРТ-НЮ став образ жінки. Протягом багатьох років художник вивчав українські народні вірування та обряди, в яких велика увага приділена культу Великої Матері-Берегині.

У Миколи Прокопенка є свій ідеал жінки, який, зберігаючи загальні риси, але при цьому змінюючись, переходить з картини в картину. У його картинах форми жіночого тіла часто нагадують вазу, квітку чи плід. Жінка в його мистецтві постає як досконале творіння.

На відкритті виставки також буде представлений новий збірник віршів Ігоря Потоцького «Гарік та дві Маргарити», ілюстрації до якого виконані Миколою Прокопенко.

Виставка діє до 9.10.19

Початок: 20.09.2019