Режим работы: с 10:00 до 17:00, кроме понедельника
Сад скульптур работает без выходных в летнее время с 10:00 до 21:00, в зимнее время с 10:00 до 17:00

Адрес: г.Одесса, ул, Ланжероновская, 2

Телефон: 8 (048) 722-33-70
Отдел экспертизы культурных ценностей: 8 (0482) 33-52-12, 33-52-13
E-mail: litmuseum.org@gmail.com

-Фотогалерея -Музейщики смеются -Виртуальный тур -Сад скульптур
«БАТЬКІВЩИНА-МОВА-ВІРА» грузинсько-український патріотичний захід 

14 квітня о 11:00 в Одеському  літературному музеї (м. Одеса, вул. Ланжеронівська, 2) відбудеться презентація виставки, яка присвячена особливим історіям українських військовослужбовців и добровольців, що надавали підтрімку Грузії во время військового конфлікту с Россией в Абхазії в 1992-1993 рр., а також грузинсько-український патріотичний захід «Мова - Батьківщина - Віра!» до Дня національної єдності, громадянської злагодиі пам'яті загиблих за Грузію та до Дня грузинської мови.

 
Грузинсько-український патріотичний захід «Мова - Батьківщина - Віра!» має три складові:
 
  • Презентація виставки про особливі історії українських військовослужбовців і добровольців, які надавали підтримку Грузії під час військового конфлікту з Росією в Абхазії в 1992-1993 рр. Державна служба у справах ветеранів Грузії (м. Тбілісі) створила виставку про українських військовослужбовців і добровольців, які надавали підтримку Грузії під час військового конфлікту з Росією в Абхазії в 1992-1993 рр. та допомагали відстоювати незалежність і територіальну цілісність Грузії, рятували знесилених людей (в основному жінок і дітей) і забезпечували тих, хто залишився в горах, самим необхідним: продуктами харчування, медикаментами і теплим одягом. За 10-14 жовтня 1993 року українськими льотчиками було здійснено 291 виліт. Українці вивезли з Кодорської ущелини 7634 чоловік та доставили 487 тонн вантажів. Про цю та інші історії розповідатимуть представники Державної служби у справах ветеранів Грузії. 
 
  • День національної єдності, громадянської злагоди і пам'яті загиблих за Грузію
Долі грузинського та українського народів не просто схожі, а наче віддзеркалення одна від одної. День національної єдності в Грузії тотожний Дню Гідності та Свободи в Україні. В ці пам’ятні дати ми віддаємо належну шану патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод, а також національних інтересів держави. 
9 квітня 1989 року в Тбілісі силами Радянської армії було жорстоко придушено мирну багатоденну демонстрацію, що проходила перед будинком уряду під антикремлівськими гаслами. Під колесами танків і від ударів саперними лопатками загинуло 19 осіб (з них - 16 жінок). З трагічних подій 9 квітня почався процес консолідації грузинського суспільства навколо ідей національної незалежності, відновлення грузинської державності. Вже на наступний день після розгону мітингу на знак протесту проти розгону місто Тбілісі та інші міста Грузії розпочали страйк, був оголошений національний

40-денний траур. На другі роковини трагедії - 9 квітня 1990 року Грузія проголосила незалежність від СРСР.  У пам'ять про трагічні події 9 квітня 1989 року в Грузії відзначається День національної єдності, громадянської злагоди і пам'яті загиблих за батьківщину в Грузії.
 
  • День рідної мови в Грузії
14 квітня в Грузії щорічно відзначається День рідної мови.
40 років тому, у 1978 році, радянська влада вирішила позбавити місцеві мови союзних республік статусу державних. Державною мовою СРСР проголошувалася тільки російська мова.
Зазначена поправка 14 квітня 1978 року мала бути затверджена Верховною Радою Республіки. Однак, це викликало бурхливий протест грузинської громадськості. На проспекті Руставелі зібралося близько 100 тисяч чоловік, зокрема: студенти, представники науки і культури. І вперше за всю історію радянського режиму комуністичний уряд відступив і був змушений задовольнити вимогу мітингувальників узаконити за грузинською мовою статус державної мови.
 
 На захід запрошені представники дипломатичних представництв, акредитованих у м. Одеса, національно-культурних товариств Одещини та Херсону, представники влади та громадських організацій Одеської області, науковці, військовослужбовці та добровольці, які захищають незалежність України та її територіальну цілісність.
 

Захід організований Грузинським культурно-освітнім центром «Іверія» спільно з Державною службою у справах ветеранів Грузії за підтримки Консульства Грузії у м. Одеса. 
Контакти: Шорена Гегешидзе  тел. 0639335959, Лілія Гричулевич тел. 0963195528.

  
 
 

 


 


Назад

Афиша. События
ЛІТЕРАТУРНО-МУЗИЧНА ПРОГРАМА «Я ОБИРАЮ СВОБОДУ ...» до 100-річчя від дня народження Олександра Галича

Рівно 100 років тому, 19 жовтня 1918 року, в Екатерінославе ...
Международный день музеев

18 мая в Одесском литературном музее состоится музейная ночь, приуроченная ...
Літературно-мистецьке свято «Козацька Покрова»

13 жовтня о 12 годині  в Золотій залі Одеського літературного ...
"Пушкинская пятница"

12 жовтня о 15 годин в літературно-меморіальної музеї О.С. Пушкіна ...
Жовтнева зустріч-зупинка вітальні «DILIGANS»

17 жовтня о 15:00 в Одеському літературно-меморіальному музеї О.С. Пушкіна ...
IV Міжнародний літературный фестиваль в Одесі

З 25 по 30 вересня у проходитиме черговий міжнародний Літературний ...
«Слово, обірване у Биківні»

13 вересня в залі галереї ОЛМ відбудеться відкриття виставки «Слово, обірване ...
Вереснева зустріч-зупинка вітальні «DILIGANS»

14 вересня о 15:00 в Одеському літературно-меморіальному музеї О.С. Пушкіна ...

-Гостевая книга
В публикации \"Генриетта\"прочитала о том, что раньше выходили материалы о ...
Автор: Татьяна

Place3D - профессиональное создание 3D туров и 360 виртуальных панорам. ...
Автор: Sergey

Доброго дня! Підкажіть, будь-ласка, чи є у фондах музею видання ...
Автор: Ольга

Виртуальные туры
«Photo3d»
ОДЕССКИИЙи
ЛИТЕРАТУРНЫЙ
МУЗЕЙ