Ювілейний номер альманаху “ДЕРИБАСІВСЬКА-РІШЕЛЬЄВСЬСКА”#80

Всесвітній клуб одеситів

Одеський літературний музей

ВИЙШОВ У СВІТ ЮВІЛЕЙНИЙ НОМЕР АЛЬМАНАХУ «Дерибасівська – Рішельєвська» #80

Презентація – 5 березня о 15:00  в  Галереї Літературного музею.

20 та 80 – ці числа зійшлися на його обкладинці. В сумі вони становлять 100 – знаковий підсумок, нехай і попередній. Двадцять років тому вийшов перший номер, в березні нинішнього року – восьмидесятий. Як вважають бібліографи і краєзнавці– це рекорд настільки тривалого перебування видань подібного штибу в культурному полі Одеси .

Якщо це дійсно так, то пояснюється це феноменом нашого міста – його історії, архітектури, культури, мистецтва, його (наших) традицій, які переходять у спадок, від покоління до покоління. Альманах об’єднує одеситів, де б вони (ми) не жили зараз, і тих у великому світі, кому цікава, для кого важлива суть і сутність, неповторність Одеси.

Наш альманах починався з розповіді про заповідний ареал – чотири кути, де сходяться Дерибасівська та Рішельєвська. Ця лінія продовжується в оповіданнях про вулиці міста, які публікуються і у нас і в Одеських календарях – їх за традицією ось вже який рік створюють та видають АТ «ПЛАСКЕ» і Літературний музей. У нинішньому році він присвячений Старопортофранківській.

Друга складова –  багата спадщина, яку залишили нам попередники: згадаємо лише всесвітньо визнані школи – літературну, музичну, художню, наукову. Значну частину нашого видання складають їх твори, що дійшли до читача багато років по тому – щоденники, мемуари …

З першого по нинішній номер в альманасі публікують свої новинки наші видатні земляки – письменник Михайло Жванецький і поет Юрій Михайлик. Та разом з тим  – проза та поезія нової хвилі одеських талантів, репродукції творів сучасних художників. Традиційним став і розділ «Перші кроки», де пробують сили юні таланти.

Вихід 80 номерів став можливим завдяки підтримці наших друзів-партнерів. Головні – Всесвітній клуб одеситів і АТ «ПЛАСКЕ», але не забутий внесок кожного, хто був і залишається з нами, – одеських підприємців, діячів культури та мистецтва, та тих з нас (з вас), хто з року в рік читає альманах. І ті, хто купує наші випуски, і ті, хто знаходить їх на сайті. І в залах бібліотек. Важливо головне –  наше спілкування.

Зізнаємося,  з почуттям глибокого задоволення констатуємо, що і перший, і восьмидесятий  номери підписані до випуску одним й тим же складом редколегії, до якої кілька років тому приєднався Іван Ліптуга.

Будемо продовжувати!

Дата: 05.03.2020