Музей С. І. Олійника

ФІЛІАЛ

Музей С.  І. Олійника

Степан Олійник (1908 – 1982) — український письменник, поет-гуморист, сатирик, публіцист.

У селі Левадівка пройшли дитячі та юнацькі роки письменника. Меморіальний музей Степана Олійника відкритий 3 квітня 1983 року. Музей знаходиться на території школи, яка носить ім’я письменника. Спочатку функціонував як шкільний музей, а з 1999 року став філією Одеського Літературного музею.

Музей Степана Олійника — центр вивчення не тільки спадщини Степана Олійника, а й культури, історії, літератури рідного краю.

Музей розташований у приміщенні, в якому раніше розташовувалося жіноче народне училище. В музеї три зали, які розповідають про життя та творчість Степана Олійника в поєднанні з історією села Левадівка. В експозиції використані особисті речі, рукописи С. Олійника, фотографії з сімейного архіву, передані дочкою письменника.

У комплекс меморіального музею входить садиба — батьківська хата Степана Олійника. Садиба сім’ї Олейников — типовий сільський будинок 20-х років XX століття, з садом і родової криницею.

У 2002 році при музеї відкрито пам’ятник Степану Олійнику.

Музей оновлений до 100-річчя від дня народження письменника, групою співробітників ОЛМ під керівництвом Л. А. Мельниченко проведена реекспозиція.

Проводяться виставки та екскурсії. При музеї працює школа юного екскурсовода.

ПОРИНЬТЕ В АТМОСФЕРУ

Фото

ДЕ МИ ЗНАХОДИМОСЬ

Контакти

Адреса

вул. Леніна, 104, с. Левадівка,
Миколаївський район, Одеська область, 67020
+38 (257) 96-286

Час роботи

Музей працює: з 10:00 до 17:00
Вихідний день: Понеділок

Розсилка

Підписатись на новини