Новини

«ЖИВЕМО НАДІЯМИ»

«ЖИВЕМО НАДІЯМИ»

"Живемо надіями" писав Костянтин Паустовський 1943 року в одному зі своїх листів.
     Сьогодні, 8 травня, ми згадуємо про Перемогу над фашистською Німеччиною в роки Другої світової війни. Згадуємо про всіх загиблих на цій страшній війні і про тих, хто повернувся з фронту. Повернувся в мирне життя і почав його наново, долаючи всі тяготи воєнного і повоєнного часу.

Читати далі
20230507010529
Одеське заслання Олександра Ширванзаде

Одеське заслання Олександра Ширванзаде

Дворічне перебування Олександра Ширванзаде в Одесі залишило помітний слід у його творчій біографії. Воно стало періодом напружених ідейних та мистецьких шукань, подальшого зростання майстерності одного з видатних представників вірменської прози передреволюційного періоду.

Читати далі
20230428155020
110 років від дня смерті Михайла Коцюбинського

110 років від дня смерті Михайла Коцюбинського

25 квітня виповнилося 110 років від сумної дати – дня смерті Михайла Коцюбинського.
Михайло Михайлович неодноразово приїздив до Одеси, тут з двадцятих років жив його молодший друг і тезка художник Михайло Жук.
Саме Коцюбинський був «хрещеним батьком» Жука-письменника, з яким його пов’язували найприязніші стосунки.
Жук відразу відгукнувся на смерть друга і вчителя віршами, і згодом написав декілька варіантів спогадів. Рукописи їх зберігаються у фондах нашого музею, вони були опубліковані у дев’ятому випуску наукового збірника музею «Дім князя Гагаріна».

Читати далі
20230425192826
ЛИСТУВАННЯ З ОДЕСОЮ.  До Дня нарождення Тараса Шевченка.

ЛИСТУВАННЯ З ОДЕСОЮ. До Дня нарождення Тараса Шевченка.

В перші часи заслання Одеса стала єдиним містом, з якого до поета надходили листи і посилки від його друзів княжни Рєпніної Варвари Миколаївни та чернігівського поміщика Лизогуба Андрія Івановича, які на той час проживали в нашому місті і не боялися листуватися з опальним поетом.

Читати далі
20230309004942
Одеські зими – примхливі та непередбачувані

Одеські зими – примхливі та непередбачувані

Одеські зими примхливі та непередбачувані. Щойно зрадієш першому снігу, як він перетворюється на бруд і сльоту. Непотрібні ковзани валяються на антресолях, а про лижі одесити і зовсім «без поняття». Але старожили розповідають, що часом зими виправдовували свою назву та дивували мешканців теплого півдня. І цьому є безліч свідків, як у далекому минулому, так і в теперішньому – у ностальгічних спогадах сивочолих очевидців.

Читати далі
20230131151653
Одеські землі в античний період

Одеські землі в античний період

Античним попередником Одеси є давньогрецьке місто Гавань Істріан, яке знаходилось на території сучасної центральної частини Одеси дві с половиною тисячі років тому. Залишки цього древнього міста збереглися під усім Приморським бульваром на глибині 1,5 м.

Читати далі
20230128112010