Екскурсії

Запрошуємо на

Екскурсії

У музеї проводяться екскурсії для організованих груп відвідувачів та екскурсії для індивідуальних відвідувачів.

Число учасників кожної екскурсії, а також кількість екскурсійних груп, що одночасно знаходяться в залах музею, обмежено з метою безпеки експонатів та комфорту відвідувачів.

Проведення екскурсії особами, які не є співробітниками музею, можливо тільки за попереднім погодженням з музеєм. Така екскурсія повинна бути проведена строго за узгодженою темою, в заздалегідь домовлений в день і час.

Якщо ви купуєте квиток на екскурсію не в касі музею або не на музейному сайті, треба запитати у організатора наявність документа, що підтверджує право проведення екскурсії, заняття або заходу на території музею. При виявленні неофіційною екскурсії музей має право припинити її проведення.

МИ ПРОПОНУЄМО
 • Екскурсія «Літературна Одеса XIX століття»

Одеса – одне з наймолодших міст Європи, її історія налічує лише дещо більше ніж два століття. Але літературна історія Одеси насичена та бурхлива, і почалася вона практично з перших же днів заснування міста.
Познайомитися з нею докладно можна в залах нашого музею на екскурсії «Літературна Одеса XIX століття»: від перших згадок Одеси – до перших одеських письменників, від появи перших рукописних видань – до розквіту одеської журналістики й друкарства у кінці століття – все це вміщує в себе екскурсія «Літературна Одеса XIX століття».
У цей славний час відбулося дуже багато – в наших краях побували Котляревський й Нечуй-Левицький, Батюшков й Гнедич, Василь Жуковський та Лев Толстой, тут жили і творили Пушкін та Міцкевич, Гоголь та Короленко, Аветік Ісаакян та Шолом-Алейхем, Корній Чуковський та Влас Дорошевич …
І з перебуванням в Одесі у кожного з цих майстрів слова пов’язано безліч цікавих історій, які Вам радо розкажуть наші екскурсоводи.

 • Екскурсія «Літературна Одеса XX століття»

Екскурсія «Літературна Одеса XX століття» відбувається у десяти залах музею й починається вона з класиків світової літератури. Експозиція «Мисливської кімнати» палацу Гагаріних присвячена А. Чехову, І. Буніну та О. Купріну, які багато разів відвідували наше місто та встигли палко його полюбили.
Далі, ви дізнаєтеся про історію відносин Одеси та класиків української літератури: ми розповімо про М. Коцюбинського, І. Франко, Л. Українку, П. Тичину, О. Вишню, які бували в Одесі. А також, про велику кількість письменників-модерністів, чия стопа торкалася одеської землі.
Але якщо в XIX столітті книги були найчастіше привезені, а письменники – заїжджими, то к початку XX ст. в Одесі вже встигли народитися та підрости класики, власне вже, одеської літератури. У цей важкий, бурхливий час літературне життя Одеси кипить різнобарвністю, численні об’єднання письменників та поетів з’являються й зникають одне за іншим.
З цих штудій все помітніше здіймаються нові імена: тут і Валентин Катаєв, і Юрій Олеша, і Едуард Багрицький, і Ісаак Бабель, і автори найвідомішої книги, написаної одеситами – Ілля Ільф та Євген Петров.
Одесу вважав рідною та улюбленою Костянтин Паустовський, а ось Анна Ахматова, навпаки, не вважала наше місто рідним .. але народилася саме тут, біля Чорного моря.
Ну й звичайно, ХХ ст. – це кіно! З самого початку століття в Одесі активно діяли кіноательє, а трохи пізніше і Одеська кінофабрика, яка була однією з кращих кіностудій свого часу. Література, публіцистика, театр та кіно органічно пов’язані жанри, тому насичене кіно- і театральне життя Одеси також представлене в рамках екскурсії.

 • «Літературно-історичний вояж» дитяча адаптована екскурсія

Вважається, що для виховання культурної людини необхідно чи не з народження читати дитині вірші. Тоді вона почне відчувати Слово та цікавитися книгами, культурою читати і думати. У дитини будуть формуватися ті якості, які дозволяють їй стати Людиною з великої літери.

Ось чому ми чекаємо дітей на нашу особливу дитячу екскурсію – «Літературно-історичний вояж». Книги створюються письменниками і в нашому музеї діти дізнаються, що у кожного письменника є своя історія, а у кожної книги своя неповторна доля. Екскурсоводи розкажуть, як зароджувалася література в Одесі, які відомі письменники тут жили та посадили в наш благодатний грунт насіння літератури.
Та звичайно, культурній людині нікуди не дітися від уроків «чистописання» .. ми опинимось у класній кімнаті XIX століття, де можна доторкнутися до історичних експонатів шкільного життя аж позаминулого століття представивши самих самих себе ліцеїстами та гімназистами. А потім й спробувати самому писати за допомогою гусячого пера та чорнила, як це робили великі письменники.
А навчившись краснопису вирішити – чи варто самому стати письменником?

 • Екскурсія Садом  скульптур

Одеса – європейське місто, яке зародилося на перетині торгових шляхів, мов, культур. У побуті була французька, російська, італійська мови, навіть таблички в місті були на двох мовах – російською та італійською. Ось чому Сад скульптур Одеського літературного музею, розташований в самому серці міста, виконаний в стилі італійського дворика.

Кожна з бронзових скульптур (а їх в саду 18) зберігає в собі історію — чи це історія міста це, чи  історія письменника або ж історія книги. Однією з особливостей експозиції Саду скульптур є її гумористичне трактування – недарма саме з відкриття нової скульптури у Саду скульптур щороку починалася славетна одеська Гуморина.

Тут Ви можете здивуватися й запитати себе, навіщо Дюк де Рішельє одягнений в джинси і як так вийшло, що в нашій реальності Потьомкін, Дерибас і Деволан читають Ільфа та Петрова, Бабеля та Жванецького, а поетеси Ахматова і Цвєтаєва схожі на царствених богинь, і чому Паустовський зображений у вигляді давньоєгипетського сфінкса, чому Висоцький – в оточенні сатирів та причому тут кам’яні «скіфські баби» .. Наші екскурсоводи охоче на все дадуть відповідь і роз’яснять.

І вже після цього Ви зможете опинитися в стилізованому одеському дворику, де познайомитеся з історичними назвами одеських районів, і зможете кинути монетку «на щастя!» в одеський колодязь усвідомлюючи, що – «таки да!» Ви перебуваєте в Одесі!

ТАКОЖ ЗАПРОШУЄМО ВАС НА ТЕМАТИЧНІ ЕКСКУРСІЇ:

 1. Т.Г. Шевченко. Зв’язки з Одесою
 2. І.П. Котляревський на війні під Одесою
 3. М.В. Гоголь в Одесі
 4. Театр корифеїв в Одесі
 5. Українські письменники в експозиції музею
 6. Леся Українка в Одесі.
 7. Ю.І. Яновський – «майстер корабля»
 8. А.П. Чехов, І.О. Бунін, О.І. Купрін в Одесі
 9. Одеська журналістика на межі ХІХ-ХХ ст.
 10. Срібний вік (А.Ахматова, К.Д. Бальмонт, В.Я. Брюсов, М.С. Гумильов, О.О. Блок)
 11. В.Г. Короленко. Життя та творчість
 12. Одеське дитинство К.І. Чуковського
 13. Любовна лірика О.С. Пушкіна одеського періоду
 14. Одеса пушкінської пори
 15. Предки та нащадки О.С. Пушкіна
 16. Літературна Одеса 20-х років ХХ ст.
 17. І.Е. Бабель та Одеса
 18. Е.Г. Багрицький та Одеса
 19. В.П. Катаєв та Одеса
 20. Ю.К. Олеша та Одеса
 21. І. Ільф і Є. Петров та Одеса
 22. К.Г. Паустовський та Одеса
 23. Одеса 1920-х років в творах К.Г. Паустовського

 

 

 

Вартість екскурсійного обслуговування

Екскурсії:Для дорослихДля дітей
«Літературна Одеса»350 грн200 грн
«Літературна Одеса 19 століття»200 грн100 грн
«Літературна Одеса 20 століття»200 грн100 грн
«Літературно-історичний вояж»120 грн
«Сад скульптур»120 грн60 грн
«О. С. Пушкін в Одесі» музей О. С. Пушкіна150 грн70 грн
«Одеса К. Г. Паустовського» музей К. Г. Паустовського80 грн50 грн
Екскурсії іноземною мовою:
Оглядова екскурсія по експозиції музею400 грн
«Сад скульптур»250 грн
Розсилка

Підписатись на новини