Музей К. Г. Паустовського

ФІЛІАЛ

Музей К. Г. Паустовського

К. Г. Паустовський народився у Москві, дитячі та юнацькі роки провів у Києві, працював в Одесі, в газеті «Моряк».

Народний музей письменника був заснований громадською організацією «Літературне Товариство« Світ Паустовського» в 1998 році, на вулиці Чорноморській, де жив Паустовський з 1919 р. по 1922 р.

У 1999 р меморіальний музей К. Г. Паустовського став філією Одеського Літературного музею.

Музей розташований в історичній частині міста, серед пам’яток історії та архітектури, в безпосередній близькості від приморських схилів під назвою Ланжерон.

Експозиція музею розміщена у двох залах. В експозиції представлені особисті речі, рукописи, листи письменника, фотографії, предмети побуту, меблі початку ХХ століття. У фондах є аудіо та відео матеріали, бібліотека книг письменника, відвідувачі музею мають можливість віртуально доторкнутися до часу, відбитому в легендарній повісті «Час великих очікувань»: почути шум прибою, звуки морзянки й склянку морської ринди.

Окремі експозиції присвячені літературним персонажам з книг письменника — Олександру Гріну, Петру Шмідту.

У музейному дворику розташовані експозиції «Паустовський і море», «Паустовський і світ рослин». Поруч з музеєм знаходиться сквер ім. Паустовського, в якому ростуть дерева-пам’ятки природи, розбиті клумби, а територію прикрашають малі форми архітектури. Цікавими є об’єкти археологічних розкопок зниклих будинків морської боку вулиці Чорноморській як результат зсувів — стихійних лих середини ХХ століття.

При музеї працює журі щорічного Муніципального літературного конкурсу імені Паустовського, привертає увагу літераторів Одеси та України. У музеї проходять тематичні конференції, організовуються виставки, виступи творчих колективів.

Музей К. Г. Паустовського входить в екскурсійну програму «Літературна Одеса». Від музею бере початок екскурсійний маршрут «Стежка Паустовського», слідуючи по якій жителі Одеси та гості міста знайомляться з місцями життя і роботи К. Г. Паустовського та визначними пам’ятками міста.

У вечірній час з вулиці Чорноморській відкривається краевид на море, на осяяні кораблі, що стоять на рейді. Вулиця Чорноморська — улюблене місце пленерів одеських художників.

ПОРИНЬТЕ В АТМОСФЕРУ

Фото

ДЕ МИ ЗНАХОДИМОСЬ

Контакти

Адреса

вул. Чорноморська, 6, м. Одеса,
Україна, 665014
+38 (048) 722-84-47
+38 (048) 731-45-97 тел / факс
[email protected]

Час роботи

Музей працює: з 10:00 до 17:00
Вихідний день: Понеділок

Розсилка

Підписатись на новини