Одеський Літературний музей запрошує на творчу зустріч із Анатолієм Олександровичем Дроздовським, відомим дослідником Одеси, колекціонером, публіцистом, автором численних краєзнавчих публікацій і унікальних за обсягом фактичного й ілюстративного матеріалу видань.
Подію приурочено до ювілею знаного одесита: 19 вересня Анатолій Дроздовський відзначатиме своє 75-річчя.
Свою діяльність з популяризації Одеси А.О. Дроздовський розпочав більш ніж півстоліття тому. Колекціонуючи одеські листівки, член спілки філокартистів з середини 1970-х опублікував понад 50 статей про Одесу в одеських, українських та всесоюзних виданнях. З 1986-го щороку представляв Одесу на філателістичних виставках – як національних, так і всесвітніх – з експозицією «З історії одеської пошти». За цю діяльність 1999 року був відзначений званням Заслужений філателіст.
Зусиллями А.О. Дроздовського було організовано першу в Одесі виставку, присвячену архітектурі міста «Те, чого немає… Втрачена архітектура Одеси». Вона відбулася 1987 року. Відтоді матеріали з колекції А.О. Дроздовського регулярно є вагомою складовою виставок в одеських музеях і галереях (зокрема, вони використовувалися при відкритті Музею історії євреїв Одеси, в експозиції Одеського історико-краєзнавчого музею 2000 року, на масштабній виставці в Музеї західного та східного мистецтва з нагоди Дня міста 2017 року).
А.О. Дроздовський – колекціонер-дослідник. 2006-го власним коштом він випустив ілюстрований альбом «Одеса на старих листівках». Того ж року це видання посіло перше місце в номінації «Публицістика» в конкурсі «Твої імена, Одесо». Далі – також власним коштом автора – вийшли ще три альбоми: «Стара Одеса. Торгівля та промисловість» (2009 рік), «Стара Одеса. Фотографи й фотографії» (2013 рік), «Стара Одеса в мистецтві та графіці» (2019 рік).
2017 року спільно з журналістом Євгеном Олександровичем Волокіним Анатолій Олександрович започаткував нову серію краєзнавчих ілюстрованих видань, що на сьогодні складається вже з шести книжок.
Ілюстративні матеріали з колекції А.О. Дроздовського допомогли архітекторами й будівельникам відновити втрачений декор старовинних одеських пам’яток – готелю «Велика Московська» (вул. Дерибасівська, 29), будинок Новікова (вул. Дерибасівська, 12), будинок Русова (вул. Садова, 21), молільня Успенської церкви (вул. Преображенська, 70), ворота старого Єврейського цвинтаря (Артилерійський парк) тощо.
З Одеським літературним музеєм Анатолія Олександровича пов`язує багаторічна дружба. Багато виставок експонувалось на основі його колекції, майже всі матеріали музейних проектів «Одеський календар», «Одеський двір» ілюструвались раритетами, зібраними Анатолієм Олександровичом Дроздовським.
КОЛИ – у четвер, 15 вересня, о 15:00
ДЕ – вул. Ланжеронівська, 2