Завантаження Події

«ПАДАВ СНІГ НА ПОРІГ» виставка живопису Світлани Крижевської

вул. Ланжеронівська , 2
21 Січня - 15:00 - 28 Лютого - 16:00

Національна спілка художників України
Одеський літературний музей

21 січня, о 15:00, в галереї Одеського літературного музею відбудеться відкриття виставки живописних творів одеської художниці Світлани Крижевської, які занурює нас у справжню, засніжену, морозну зиму.

На виставці представлено 28 робіт, створених у різні роки на Одещині, Чернігівщині, Київщині, Закарпатті.

Пейзажі, на яких зображені засніжені двори Одеси («Зима в Одесі», «Осінній сніг»), вулички Хуста, Закарпаття («Сніговичок»), сільські хати Чернігівщини («Під горою», «Дорога до школи»), вкриті снігом Карпати («Підмерзає») і гаї Полісся («Додому»), передають відчуття морозної свіжості і чари зими.
Світлана Крижевська є невтомною мандрівницею і дослідницею. Предметом її інтересу є народна архітектура й традиційний побут різних куточків України, а також природні та культурні ландшафти, які потребують захисту та збереження. Починаючи з 60-х років Світлана Крижевська їздить на пленери і малює традиційні інтер’єри сільських хат.
На картинах «Мальована піч. Стрюкове» та «Молдавська хата» зображені інтер’єри жилих хат Одещини; «Лемкиня» і «Закарпаття. Піч» знайомлять глядача з побутом Закарпаття; а на етюді «Червоні подушки» – типовий інтер’єр Київщини. «Ткання килима» – написано у Карпатах. Ґаздиня зображена у гуцульському вбранні – кептарі, вовняних капчурах (шкарпетках). Саме взимку, коли вивільнявся час від роботи на землі, займалися ткацтвом, вишиванням, розписом та іншими “хатніми” промислами.
Скільки збереглося до сьогодні таких автентичних інтер’єрів, чи досі носять люди традиційне вбрання, чи є кому передати секрети народних ремесел? Твори Крижевської закликають нас замислитися над цими питаннями.
З початку 70-х років Світлана Крижевська бере активну участь у виставках, і завжди її роботи приваблюють глядачів своїм теплом, щирістю, а також високою професійною майстерністю.

 

СВІТЛАНА ГРИГОРІВНА КРИЖЕВСЬКА

Членкиня Національної спілки художників України, авторка багатьох живописних та графічних творів, учасниця регіональних, всеукраїнських та міжнародних художніх виставок, міжнародних мистецьких акцій, пленерів;
старша викладачка живопису та малюнку на художньо-графічному факультеті Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського;
авторка близько 100 статей-персоналій про українських художників Енциклопедії сучасної України (видання Інституту енциклопедичних досліджень Національної академії наук України).

Народилася 1946 року у м. Харків у сім’ї заслуженого художника України Григорія Крижевського. У 1951 році переїхала з родиною до Одеси, де живе і працює до сьогодні. Закінчила Одеське художнє училище ім. М.Б. Грекова та Київський художній інститут (нині – НАОМА).
Персональні виставки експонувалися в Одесі, Києві, Львові, Чернігові, Харкові, Чернівцях, Севастополі, Миколаєві, Стамбулі (Туреччина), Тульчі (Румунія), Бат-Ямі, Тель-Авіві (Ізраїль).

Твори мисткині знаходяться у багатьох музеях в Україні та за кордоном (Київ, Одеса, Харків, Чернігів, Севастополь, Дрогобич, Чернівці, Білгород-Дністровський та ін.), Болгарії, Угорщини, а також у приватних зібраннях в Україні та за кордоном (США, Канада, Австралія, Швейцарія, Франція, Німеччина, Японія, Ізраїль та ін).
Світлана Крижевська брала участь у благодійній акції Unesco-Tchernobyl-Aide à l’enfance’в Парижі у 1994 році. Живопис художниці представляв мистецтво Одеси на саміті президентів у Львові у 1999 році, на ІІ Інтеретнічному форумі єврорегіона Нижній Дунай 2001 в Ізмаїлі і Тульчі (Румунія), у культурній програмі Євробачення-2005 у Києві, на міжнародному етнофестивалі «Вінок Дуная» у 2011 р. в Одесі під егідою Ради Європи. Має відзнаки “Золотий фонд – жінки Одеси” 2006 р., “Золотий фонд нації” 2019 р.

Ім’я Світлани Крижевської внесено у XV том «Енциклопедії Сучасної України».

 

 

Запрошуємо до перегляду.

ДЕ: вул. Ланжеронівська, 2
КОЛИ: відкриття 21.01 о 15:00 (вхід вільний)

Музей працює з 11:00 до 16:00 щодня, крім понеділка.

Подробиці за номером +38 (048) 722-33-70

Деталі

Початок: 21 Січня - 15:00
Закінчення: 28 Лютого - 16:00

Місце проведення

Місце: Одеський літературній музей
Адреса: вул. Ланжеронівська , 2
м. Одеса, Україна

+ Карта Google
Телефон: +38 (048) 722-33-70