25 червня о 15:00 у виставковій залі Одеського літературного музею відбудеться презентація нового видання «ПЛИВУТЬ КОРАБЛИКИ МОРЯМИ…».
Книга містить мариністику українських поетів-авангардистів 1920-х років, створену на одеському узбережжі. «П’ятірне гроно нездоланих співців» моря і одеського порту вийшло з гавані Одеської кіностудії, де в середині 1920 років утворилася справжня майстерня українських поетів-авангардистів. Олекса Влизько, Майк Йогансен, Михайло Семенко, Леонід Чернов (Малошийченко), Гео Шкурупій – всіх їх звела доля на майданчику Одеської кінофабрики ВУФКУ. Звідси талановиті юнаки поринули у вир мистецтва, дістали визнання і, на жаль, доля багатьох з них увірвалася на злеті. Вони мріяли про подорожі до екзотичних країн, вони прагнули до мистецьких звершень, для талановитих юнаків не існувало нездійсненого.
Тут, в Одесі, на березі Чорного моря, вони раділи творчим успіхам один одного, шаленіли від мрій і творчих задумів, весь світ був перед ними. Пройде десятиріччя, протягом якого вони поповнять скарбницю української культури, після чого неправедним судом будуть страчені на Соловках, на березі Білого моря чи в інших місцях «широкої країни Рад».
Цим виданням ми вшановуємо пам’ять загиблих поетів та повертаємо до читача їх творчість, що прилучилася до долі своїх авторів і десятиріччями підлягала репресіям, книги поетів були знищені, поезія вилучена з ужитку. Віднаходити вціліле, що збереглося в приватних колекціях, в спецхранах, в архівах, – на все це були спрямовані зусилля багатьох літературознавців, аби заповнити цю гнітючу прогалину в українській культурі. До пошуків долучилися і укладачі цієї збірки, аби донести до читачів творчість українських молодих поетів, що проживали в 1920-х роках в нашому місті і були замиловані хвилями Чорного моря.
До книги також увійшли уривки з прози Ю. Яновського та цикл сонетів М. Жука.
Книга укладена науковцями Одеського літературного музею Галиною Закіпною та Оленою Яворською.
Видання буде подаровано всім бібліотекам міста.
Запрошуються всі шанувальники української культури.
Вхід вільний.