Представляють новий номер альманаху Дерибасівська-Рішельєвська № 79
Вийшов у світ 79-й альманах «Дерибасівська – Рішельєвська».
Він відкривається Камертоном номера. Цього разу — це публікації монологів наших славетних земляків. Михайло Жванецький розмірковує про, мабуть, самий важливий документ, за яким живуть громадяни практично всіх країн, розташованих на Земній кулі — про Конституцію. Не станемо навіть намагатися переповісти метра своїми словами. Читайте та замислюйтесь.
Поет Юрій Михайлик присвятив свої вірші однієї з легендарних одеських красунь, які кружляли голову Пушкіну — Кароліні Собанської ..
Пам’ять міста. Вона — в унікальній плануванні Одеси, в її архітектурних ансамблях та пам’ятках. Продовжуючи традицію, що склалася АТ ПЛАСКЕ та Літературний музей почали підготовку до випуску чергового календаря розповідає про вулиці Одесі. У 2020 році він буде присвячений вулиці Старопортофранківській, по якій в минулі часи проходив кордон Вільного міста. У номері — публікація Олени
Яворської, з якої ви дізнаєтеся, в якому будинку народився Ілля Ільф.
Пам’ятник архітектури — Шахський палац — романтичний та таємничий. Його історію розповідає Сергій Котелко ..
Триває публікація глав з Одеського Пушкінського путівника, роботу над яким завершує Олег Губар. Ми здійснюємо подорож у часі і разом з поетом знайомимося з молодим містом біля Чорного моря…
Розділ «Мистецтво — життя — мистецтво» містить розповідь про фестиваль «Оксамитовий сезон» в Одеському національному театрі опери та балету, про життя і творчість скрипаля Семена Снітковський, про зачинателя школи футуризму Василіска Гнедова та інші матеріали.
У розділі «Скарби зі скарбниці», який веде бібліограф Тетяна Щурова, публікуються унікальні спогади актриси Поліни Нятко про те, як в 1927 році в нашому Українському театрі був створений спектакль за п’єсою Ісаака Бабеля «Захід».
З Одесою були тісно пов’язані життя та творчість видатного живописця, графіка, мистецтвознавця Амшея Нюрнберга. Уже кілька років ми публікуємо матеріали з його великого архіву, які надсилає до редакції дочка — Ольга Тангян.
Наші юні земляки активно та плідно беруть участь у Всеукраїнському літературному конкурсі «Море талантів». Їх вірші ви знайдете в розділі «Перші кроки».
Не всі читачі знають про те, що назва нашого гумористичного відділу — «Ах, Одеса!» Прийшло в альманах у спадок з однойменної газети, яка в кінці 80-х виходила всього рік, але залишила по собі добру пам’ять Про це оповідає журналіст та гуморист Григорій Яблонський.
І, нарешті, в цьому номері — розповіді про ювілярів, серед яких і редактор альманаху Фелікс Кохріхт, та наш постійний, улюблений читачами автор — Михайло Пойзнер. Згадуємо ми і тих, хто пішов з життя, чудового письменника та краєзнавця Олександра Розенбаума (Ростислава Александрова).
Проза, поезія, рецензії, щоденники мандрівників, книжкові новинки — все це читачі знайдуть в останньому номері року, що минає, а редакція вже почала роботу над першим номером наступного …
ПРЕЗЕНТАЦІЯ АЛЬМАНАХУ ВІДБУДЕТЬСЯ ТРЕТЬОГО ГРУДНЯ В ЗОЛОТОМУ ЗАЛІ ОДЕСЬКОГО ЛІТЕРАТУРНОГО МУЗЕЮ
ПОЧАТОК О 16:00
ВХІД ВІЛЬНИЙ