Музей О. С. Пушкіна

ФІЛІАЛ

Музей О. С. Пушкіна

В Одесі, на вулиці Пушкінській, 13 знаходиться літературно-меморіальний музей О. С. Пушкіна. У 20-ті роки XIX століття цей будинок належав відомому негоціантові Шарлю Сікару. Це був один з перших готелів молодого міста — «Hotel du Nord». Після приїзду до Одеси, 3 липня 1823 року Пушкін зупинився в цьому готелі та прожив тут місяць.

Вулиця, на якій жив великий поет, раніше називалася Італійською, була перейменована в 1880 році в Пушкінську, а над воротами була встановлена табличка «Тут жив Пушкін».

У 1959 році було прийнято рішення облвиконкому про створення меморіального музею О. С. Пушкіна, який був відкритий через два роки.

І хоча експозиція спочатку розташовувалася всього у двох залах, музей з перших же днів став одним з найбільш відвідуваних. Його колекція постійно поповнювалася: багато відомих учених, письменників, колекціонери передавали раритетні видання пушкінських творів, картини та гравюри, меблі та предмети побуту минулої епохи.

За свою п’ятидесятирічну історію музей значно розширився. До 200-річного ювілею поета була створена нова музейнаекспозиція, в якій найбільш повно відображений одеський період творчості О. С. Пушкіна, його дружні зв’язки і любовні захоплення, складні службові взаємини.

В музеї діють виставкові зали, проводиться цикл занять «Пушкінський музейон».

ПОРИНЬТЕ В АТМОСФЕРУ

Фото

ДЕ МИ ЗНАХОДИМОСЬ

Контакти

Адреса

вул. Пушкінська, 13,
м. Одеса, Україна, 65026
+38 (048) 722-74-53
+38 (048) 725-11-34
[email protected]

Час роботи

Музей працює: з 10:00 до 17:00
Вихідний день: Понеділок

Розсилка

Підписатись на новини