«Ваш А. Чехов» Public talk c Ганною Божко до 160-річчя письменника

11 лютого в 16:00 в Золотому залі Одеського літературного музею відбудеться public talk c провідним  науковим  співробітником ОЛМ Ганною Божко присвячена виставці до 160-річчя від дня народження великого письменника «Ваш А. Чехов». Public talk відбудеться в рамках виїзного засідання секції книги при Одеському Будинку вчених.

Антон Павлович Чехов (17 (29) січня 1860, Таганрог, Катеринославська губернія (зараз Ростовська область) – 2 (15) липня 1904 Баденвайлер, Німецька імперія) – російський письменник, прозаїк, драматург.

Класик світової літератури. За професією лікар. Почесний академік Імператорської Академії наук по розряду красного письменства (1900-1902). Один з найвідоміших драматургів світу. Його твори перекладені більш ніж на 100 мов. Його п’єси, особливо «Чайка», «Три сестри» і «Вишневий сад», на протязі більше 100 років ставляться в багатьох театрах світу.

За 25 років творчості Чехов створив більше 500 різних творів (коротких гумористичних оповідань, серйозних повістей, п’єс), багато з яких стали класикою світової літератури. Особливу увагу звернули на себе «Степ», «Нудна історія», «Дуель», «Палата № 6», «Розповідь невідомої людини», «Мужики», «Людина у футлярі», «В яру», «Дітвора», «Драма на полюванні»; з п’єс: «Іванов», «Чайка», «Дядя Ваня», «Три сестри», «Вишневий сад».

Одеса займала чимале місце в житті і творчості Чехова. Саме сюди прийшов пароплав «Петербург» восени 1890, на якому письменник повернувся з тяжкої подорожі на Сахалін. Тут він познайомився з Ігнатієм Потапенко, який став одним з найближчих друзів Антона Павловича. Можливо, саме тут в 1901 році доля подарувала йому багато подробиць сюжету «Вишневого саду» … А перше знайомство з Одесою відбулося влітку 1889, коли Чехов з братом Іваном приїхав сюди з Сум розвіяти тугу після смерті «кашляючого художника» – талановитого брата Миколи.

Чехов провів дванадцять днів в Одесі поруч з гастролюючою там трупою акторів Малого театру. Ніколи ще в його житті не було періоду такого тісного і щоденного спілкування з акторської братією, як в ті липневі дні. Ці дні докладно описані в нарисі найстарішого історика театру А.Я. Альтшуллера. Покликав його туди прем’єр трупи, відомий артист Малого театру Олександр Павлович Ленський – новий приятель.

29 січня цього року виповнюється 160 років від дня народження великого письменника. В Одеському Літературному музеї, в вшанування  пам’ятної дати, відкрито виставку «Ваш А. Чехов», на якій представлені прижиттєві видання та рукописи письменника.

Дата: 11.02.2020
Початок: 16:00 - 17:00