Відкриття Шевченківської експозиції в золотому залі.

вул. Ланжеронівська , 2
09.03.2023 - 12:00 - 31.08.2023 - 16:00

Виставка, присвячена 209 річниці від дня народження Т.Г. Шевченка

Світе тихий, краю милий,

Моя Україно…

Т.Г. Шевченко

В експозиції представлені нові надбання Шевченкіани Одеського літературного музею, вона являє собою композицію книг, репродукцій, фотографій, документів, що дозволяють простежити життєвий перебіг подій і дивовижних змін долі великого українського поета та осмислити його значення для презентації української нації на культурному полі.

Сільський кріпак що зумів піднятися до найвищого рівня культурної інтелігенції XIX ст. і репрезентувати українську націю в літературі. Як не піднімала та опускала його доля, він не полишав служіння своєму народу, що вилилося в поетичне кредо:

Воскресну нині! Ради їх,

Людей закованих моїх,

Убогих, нищих… Возвеличу

Малих отих рабів німих!

Я на сторожі коло їх

Поставлю слово.

Т.Г. Шевченко

Окремою темою виставки є висвітлення біографічного зв’язку поета з Одесою та вшанування одеською інтелігенцією XIX – поч. ХХ ст. творчого генія Т.Г. Шевченка.

Початок: 09.03.2023 - 12:00
Закінчення: 31.08.2023 - 16:00