Літературний вечір до Всесвітнього дня поезії в рамках проекту «НЕДІЛЬНІ ЗУСТРІЧІ»

вул. Ланжеронівська , 2
19.03.2023 - 14:00 - 16:00
ЗАПРОШУЄМО НА ЛІТЕРАТУРНІ ВЕЧОРИ В РАМКАХ ПРОЕКТУ «НЕДІЛЬНІ ЗУСТРІЧІ»
Перша наша зустріч відбудеться цієї неділі, 19 березня, та буде присвячена Всесвітньому дню поезії
“Блискавкою між Богом та побутом…”
Ігор Павлов
Для мене поетику складає сам Бог.
Богдан-Ігор Антонич
Щороку 21 березня світова спільнота відзначає Всесвітній день поезії.
ЮНЕСКО закріпила цю дату за поезією у 1999 році, заохочуючи держави до промоції читання, писання, видання та вивчення віршованих текстів по всьому світу. Звертаючи увагу на тих людей, чиїм єдиним інструментом є слово, організація визначає поезію як символ людського духу, який зміцнює силу та солідарність людства.
Генеральний директор ЮНЕСКО Коїтіро Мацуура, звертаючись у березні 2003 року до міжнародної громадськості з нагоди Всесвітнього дня поезії, зазначив: «Поезія – це найважливіше культурне явище, всеосяжна мова, що передає внутрішнє прагнення людини жити разом з іншими і тим самим необхідна для зближення народів. Будучи відображенням і дзеркалом суспільства, поезія – головний засіб самоствердження і дієвий важіль творчості, прогресу та всезагального розвитку.
Але як визначають поезію самі поети? Про це ми дізнаємось, слухаючи наших одеситів. Наш вечір сьогодні ми назвали словами одесита Ігоря Павлова «Блискавкою між Богом та побутом…»
Учасники літературного вечора :
О. Хінт
І. Божко