«Обличчя» / виставка сучасного українського портрету

До Дня Конституції України

У Галереї Одеського літературного музею з 30 червня відкрито виставку сучасного українського живопису «Обличчя». Це є колективна експозиція, у якій митці пропонують глядачам простежити зміни у зображенні людини від академічної портретної школи до постмодернізму через символізм.

На виставці представлені погляди художників різних шкіл та поколінь на портрет:

• Леонід Багрій – майстер абстрактного живопису
  • Інна Хасілева та Holy Kateryna – яскраве втілення травестійної стихії постмодерну
  • Леся Медвідь – тонкий декоратор і символіст
  • Настя Білоус відома своїми муралами на одеських будівлях, мистецтвознавець та прихильниця реалізму в мистецтві
  • Валік Лапшин – творець образів краси неприкаяної юності, в яких традиційний фігуративний живопис змішується з абстрактним і ірраціональним
  • Марина Яндоленко захоплюється Матісом, багато експериментує, цікавиться європейськими і українськими традиціями живопису XX-XXI століття
  • Катерина Білетіна з українськими портретами в традиційному народному одязі
  • Вадим Суворов – продовжувач традицій соцреалістичної манери зображення, тонкий колорист

– всіх цих майстрів об’єднує інтерес до портретного зображення людини.

Вернісаж, приурочений до Дня Конституції України, підіймає актуальні та вкрай важливі питання:

Українці… Хто ми? Звідки? І куди йдемо в пошуках ідентичності та самовизначення?

Візуальний ряд обраних сучасних портретів саме ілюструє ці роздуми.

Нагадуємо – відвідувачі музею зобов’язуються неухильно дотримуватися усіх санітарно-епідеміологічних правил: маскового режиму, соціальної дистанції, дезінфекції рук.

Початок: 30.06.2020 - 10:00
Закінчення: 25.08.2020 - 17:00