Презентація книги “Зелений фургон” та весь Олександр Козачинський

вул. Ланжеронівська , 2
16.07.2020 - 15:00 - 17:00

16 липня о 15:00 у Золотому залі Одеського літературного музею відбудеться презентація книги «” Зелений фургон “і весь Олександр Козачинський».

Олександр Козачинський народився 16 липня 1903 року, дитинство та юність провів у Одесі.

У день народження письменника буде представлено видання в двох томах, підготовлене за матеріалами архіву А. Козачинського.

Том перший: «А. Козачинський: повість «Зелений фургон», водевіль “Могутній засіб”, оповідання».

Том другий. «О. Козачинський: Життя і доля. Одеса-Северинівка-Москва-Новосибірськ ». До книги увійшли статті М. Пойзнера, О. Яворської (Одеський літературний музей), Н. Панасенко, Кассіо де Олівейри (США) Л. Мацько-Королевої, О. Губаря.Опубліковані матеріали з кримінальної справи О. Козачинського – протоколи допитів самого Козачинського, його матері, Євгена Катаєва (Є. Петрова).

У розділі «Епістолярна спадщина» – листи О.Козачінского, адресовані Є. Петрову, Л. Славіну, С.Гехту, О. Бруштейн; листи, отримані Козачинським від І.Ільфа, Л. Славіна, О. Бруштейн, А. Успенського, Л. Хвата.Вперше опубліковано кіносценарій О. Козачинського «Перший постріл» і уривки з незакінченою книги «Гримуча ртуть».Вперше зібрані під однією обкладинкою статті О.Козачинского в періодиці 1930-х рр. і рецензії 1938-1941 рр. на повість “Зелений фургон”.

У розділі «О. Козачинський-фотограф» біля п’ятдесяти фотографій, зроблених О. Козачинським, більшість публікується вперше. Книгу завершує розповідь про пошуки могили Козачинського в Новосибірську, історична довідка про село Северинівка та фотографії сучасної Северинівки.

Ідея і концепція видання – Михайло Пойзнер, дизайн Леонід Брука, ілюстрації Григорія Палатнікова.

Редколегія: Барковська О.М., Грабовський О.Л., Данилко Л.І., Колесніченко Н.Ю., Михайлов Г. Н., Панасенко Н.М., Пойзнер М.Б, Етнаровіч О.В., Яворська О.Л.

Після презентації книги Михайло Пойзнер передасть в дар Одеському літературному музею архів О. Козачинського. Будуть також показані прижиттєві видання та листи О. Козачинського Є. Петрову з фондів Одеського літературного музею.

Нагадуємо – відвідувачі музею зобов’язуються неухильно дотримуватися усіх санітарно-епідеміологічних правил: маскового режиму, соціальної дистанції, дезінфекції рук.

Дата: 16.07.2020
Початок: 15:00 - 17:00