“«Скарби» з горища”

Меморіальний музей К.Г. Паустовського

запрошує на виставку

«Скарби» з горища

В старих будинках є багато цікавого і загадкового. Деякі приголомшують своїм багатим декором і розкішшю, інші – скромністю, іноді межуючою з бідністю. І в кожному з них є горища, які є притулком для вже непотрібних речей.

Речі, що своє відпрацювали,  зносили на горище, оскільки жаль викинути, а може, щось, колись і знадобиться. З часом про ці речі забували, і вони могли пролежати там не одне десятиліття.

Але настає мить, коли в це сховище старих речей потрапляють шукачі “скарбів”. І знаходять…

Що можна знайти на старих одеських горищах?

Пошановувачи старовини дадуть відповідь : “Все що завгодно. І дещо з цих знахідок можна побачити на Старокінному ринку”.

А ми додамо: “І в музеї”.

В Меморіальному музеї К.Г. Паустовського, який знаходиться на вулиці Чорномоській, відкрито виставку “Скарби” з горища”.

На цій вулиці ще збереглися старі будинки, в одному з яких жив Костянтин Паустовський. Можливо, і в цих будинках на горищах знаходяться цікаві речі, які можуть розповісти про колишніх мешканців?

Про різні знахідки, щоправда, на горищі сільського будинку, пише Паустовський в оповіданні “Мешканці старого будинку”: …”У будинку було багато старих речей. Колись давно ці речі були потрібні мешканцям будинку, а зараз вони припадали порохом і розсихалися на горищі і в них копошилися миші.

Зрідка ми влаштовували на горищі розкопки і серед розбитих віконних рам, і завіс з волохатого павутиння, знаходили то ящик від масляних фарб, покритий різнокольоровими скам’янілими краплями, то зламане перламутрове віяло, то мідний кавовий млинок часів севастопольської оборони, то величезну важку книгу з гравюрами з древньої історії, то, нарешті, стос перевідних картинок”.

Виставка «Скарби» з горища» присвячена дню народження Костянтина Паустовського.

На виставці є речі побуту одеситів з колекції Олександра Фрідмана та музейних зібрань, що стосуються різних періодів життя міста.

Музей працює: з 10:00 до 17:00 (вихідний – понеділок)

вул. Чорноморська, 6. Одеса, Україна

Нагадуємо – відвідувачі музею зобов’язуються неухильно дотримуватися усіх санітарно-епідеміологічних правил: маскового режиму, соціальної дистанції, дезінфекції рук.

Початок: 30.05.2020 - 11:00
Закінчення: 01.12.2020 - 17:00