У Міжнародний день музеїв запрошуємо до ОЛМ

вул. Ланжеронівська , 2
18.05.2023 - 12:30 - 16:00
У четвер, 18 травня, у Міжнародний день музеїв запрошуємо до ОЛМ. Міжнародний день музеїв – щорічне свято, що вже понад чверть століття відзначається 18 травня майже у всьому світ. Цього дня всі охочі зможуть відвідати дві безкоштовні екскурсії, а також протягом дня діятиме вільний вхід до галереї музею на виставку живопису та фотографій «ТВОРЦІ МІСТЕРІЙ УКРАЇНИ».
Безкоштовні збірні екскурсії пройдуть:
12:30 – Експозиції просто неба «Сад скульптур» та «Одеський двір»
15:00 – Експозиції просто неба «Сад скульптур» та «Одеський двір»
Сад скульптур Одеського літературного музею – експозиція просто неба, що розташувалась на території затишного двору, створює разом з музеєм єдиний експозиційний комплекс. Сад скульптур було засновано в 1995 році. З 1995 по 2014 рік святкування Одеської «Гуморини» розпочинались в Саду Скульптур з відкриття нового пам’ятника. В експозиції Саду скульптур сімнадцять постатей, виконаних сучасними скульпторами.
В «Саду скульптур» експонується постійно діюча виставка з фондів Одеського Археологічного музею «Давня скульптура Північного Причорномор’я». Кам’яні постаті ставились на курганах стародавніми скіфами і половцями, що населяли територію Північного Причорномор’я з VIII ст. до н.е. по ХIII ст. н.е.
Сад скульптур переходить в нову експозицію просто неба «Одеський двір».
Одеський двір є невід’ємною часткою історії та культури Одеси. Двори привносили до життя міста специфічний колорит, який став вже в ХХ сторіччі часткою одеського міфу. Метою проекту є відтворення типового одеського двору зі всією його атрибутикою.У 2014 р. відбулось відкриття першої черги експозиції, де представлені «Пам’ятник одеському дворовому крану», одеський дворовий колодязь, голуб’ятня, міські ліхтарики з історичними назвами всіх районів старої Одеси, дзвінок до двірника та інш.
Автор проектів заслуженный работник культуры Украины Л.В. Липтуга.
Проекти здійснилися за допомогою меценатів, колекціонерів та за підтримкою мешканців Одеси.

Дата: 18.05.2023
Початок: 12:30 - 16:00