«УКРАЇНА – КОСМІЧНА ДЕРЖАВА» виставка філателії з колекції Леоніда Субботіна

вул. Ланжеронівська , 2
17.11.2023 - 15:00 - 08.12.2023 - 16:00
17 листопада о 15:00 у галереї Одеського літературного музею відкриється виставка «Україна – космічна держава», де будуть представлені матеріали з колекції тематичної філателії Л.В.СУББОТІНА(1936-2019) – вченого-археолога, історика, почесного громадянина м.Болград.
Відкриття відбудеться напередодні 26-річниці першого польоту першого космонавту України Л.К.Каденюка у складі міжнародного екіпажу на американському космічному кораблі «Colambia» (19 листопада 1997 р.).
Зібрання філателії Л.Субботіна налічує тисячі одиниц, які об’єднані однією темою – історія світової космічної галузі. В ній – сотні рідкісних випусків конвертів та марок з усіх частин світу. В колекції є також велика кількість матеріалів, яка свідчить про внесок України в освоєні космосу. Виставка презентує рідкісні тиражні конверти з автографами Л.К.Каденюка, космонавтів українського походження П.Поповича, П.Климука та ін.
З Одесою пов’язані імена М.Кибальчича, С.Корольова, В.Глушка, без яких неможливо уявити зародження, розвиток і досягнення космонавтики. В колекції зібрано велике розмаїття філателії ,присвячених їм, а також видатним діячам ракетобудування з України – О.Засядьку, Ю.Кондратюку, М.Янгелю, В.Челомею та ін., що також відображено в експозиції виставки.
Космос приваблюв своєю загадковістю на протязі всієї історії людства. Насамперед – романтиків, творців та …митців. Тому на цій виставці у гармонії з її тематикою представлені роботи художника з Одеси Євгена Сивоплясова, який так чутливо та пронизливо відтворює космос на своїх картинах.
Виставка діє до 8 грудня 2023.

Початок: 17.11.2023 - 15:00
Закінчення: 08.12.2023 - 16:00