Завантаження Події

«УКРАЇНО! ТИ ДЛЯ МЕНЕ ДИВО!» До Дня Державності України

вул. Ланжеронівська , 2
28.07.2022 - 15:00 - 01.10.2022 - 16:00
  • Це подія пройшло.

Одеський Літературний музей запрошує на відкриття виставки творів одеських митців 28 липня о 15:00.

 

Головна ідея експозиції – представити образи розмаїтої, щедрої, різнобарвної землі України, що напуває натхненням покоління за поколінням мистців – художників, поетів, письменників. Українці завжди відчували непорушний зв’язок, єднання на генетичному рівні з землею пращурів, архетипічну ієрархію відносин Природа-етнос-людина, яка буквально втілювалась у народному мистецтві і ритуальному побуті та, згодом, увійшла у підгрунтя творчості професійних митців.

В експозиції показано твори в жанрі пейзажу і тематичні композиції, основою яких є пейзажний лик Землі. Південні митці особливо тонко відчувають і передають кольорову і світлову характеристику кожного куточка України: чи то степи і лани, лимани і морське узбережжя півдня, безкраїсть Карпат, чи ліси, поля, і річки півночі та сходу нашої країни, різні міста і містечка.

Назва виставки «Україно! Ти для мене диво!» – емоційний рядок вірша Василя Симоненка – стає формулою як для творінь художників, так і для спраглих душ глядачів, що у буремний час страшної війни прагнуть віднайти рятівний зв’язок з Землею, здатною до відродження, яку Іван Франко влучно називав «Всеплодющая мати».

«Україно, ти моя молитва, Ти моя розпука вікова… Гримотить над світом люта битва За твоє життя, твої права…» – слова В. Симоненка сьогодні актуальні як ніколи. Українська земля дасть сили боротися, вистояти і відродити Єдину неподільну Державу Україну.

Запрошуємо на вернісаж!

 

Анна Носенко

кандидат мистецтвознавства, член ООО НСХУ

 

Деталі

Початок: 28.07.2022 - 15:00
Закінчення: 01.10.2022 - 16:00

Місце проведення

Місце: Одеський літературній музей
Адреса: вул. Ланжеронівська , 2
м. Одеса, Україна

+ Карта Google
Телефон: +38 (048) 722-33-70