Всеукраїнська конференція з міжнародною участю «Обранець муз : Михайло Жук – художник, літератор, викладач».

12 Вересня - 10:00 - 13 Вересня - 17:00

Міністерство культури та інформаційної політики України

Одеська обласна державна адміністрація

Одеський літературний музей

Одеська національна наукова бібліотека

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

12-13 вересня 2024 року відбудеться Всеукраїнська конференція з міжнародною участю «Обранець муз : Михайло Жук художник, літератор, викладач».

Перша наукова конференція присвячена постаті видатного українського художника Михайла Жука (1883-1964) –  українського графіка, живописця, кераміста, поета, перекладача і педагога.

Основною метою конференції є всебічне розкриття творчого доробку та життєвого шляху яскравого представника українського Відродження Михайла Жука, визначення його місця у літературно-художньому просторі і культурному житті України.

Основні питання, що будуть висвітлені:

• внесок Жука-художника в розвиток українського живопису першої половини ХХ століття;
  • розмаїття літературного спадку Михайла Жука – письменника нової формації в українській літературі 1900-1920-х років;
  • Михайло Жук як один з засновників одеської керамічної школи (1925-1957рр);
  • Михайло Жук у літературно-художньому житті України 1900-1930-х років
  • Михайло Жук – мемуарист;
  • висвітлення біографічного та творчого спадку Михайла Жука у наукових дослідженнях.

Конференція відбудеться на базі Одеського літературного музею та Одеської національної наукової бібліотеки у змішаному форматі (онлайн/офлайн).

Робочі мови: українська, польська, англійська.

Участь у конференції безкоштовна, попередня реєстрація обов’язкова (за посиланням) – до 1 серпня  2024 року.

Після завершення заходу учасники отримають електронний сертифікат.

Подання доповідей – до 15 серпня 2024 року, з позначкою: конференція «Обранець двох муз : Михайло Жук» на електронну пошту  [email protected]

Збірник матеріалів, підготований за результатами конференції, буде оприлюднено на офіційних сайтах Одеського літературного музею та Одеської національної наукової бібліотеки.

Вимоги до оформлення доповідей:

текст подається в електронному варіанті у форматі .doc  або   .docx, редактор Microsoft Word.

Гарнітура Times New Roman,  кегль 12,  інтервал – 1, 5, абзац 1, 25 см.

Поля: нижнє, верхнє – 2 см; праве – 1, 5 см; ліве – 3 см.

Обсяг: до 20 сторінок формату А4.

Посилання: наприкінці сторінки.

Контакти:

Олена Яворська, зав. відділу науково-експозиційної роботи Одеського літературного музею

+38  095 540 29 50

Тетяна Щурова, зав. відділу мистецтва Одеської національної наукової бібліотеки