ЗУСТРІЧ У ФОНТАНА

вул. Ланжеронівська , 2
18.09.2020 - 17:00 - 25.09.2020 - 18:15

Запрошуємо на ненудні бесіди про літературу у Сад скульптур!

Щоп’ятниці о 17:00

18 вересня: «Єврейська Одеса до Рош-а-Шана». Олена Каракіна

25 вересня: «Репрезентація релігій в циклі Джорджа Р.Р. Мартіна “А Song of Ice and Fire” (“Пісня Льоду та Вогню”)». Катерина Свірська

18 ВЕРЕСНЯ

«Єврейська Одеса до Рош-а-Шана»

Одесу ще й в минулому столітті євреї називали і «зіркою вигнання нашого» і «вратами Сіону». Іноді можна навіть подумати, що Одесу створили спеціально для того, щоб місто стало сходинкою сходження до Єрусалиму, одним з найважливіших етапів у створенні держави Ізраїль. Але якщо уявити собі історію вітчизняної культури без євреїв-одеситів, вона стане схожа на карту з безліччю білих плям.

Згадаймо до Рош-а-Шана і тих, і цих, що перекидають мости між культурами, що наповнюють діяльним сенсом і місто на березі Чорного моря, і кипучим творенням Ерец-Ісраель. Імена лікарів, музикантів, підприємців, купців, політиків, воїнів і поетів.

25 ВЕРЕСНЯ

«Репрезентація релігій в циклі Джорджа Р.Р. Мартіна

“А Song of Ice and Fire” (“Пісня Льоду та Вогню”)».

Кожне з представлених Джорджем Мартіном вірувань має схожість з реально існуючими або існуючими у минулому релігіями. Інтерес представляє їх соціокультурний аспект. Проведення окремих паралелей між віруваннями з циклу «Пісня льоду й полум’я» і фактами з історії релігії та антропології допоможе:

1. глибше зрозуміти культурну значимість твору Джорджа Мартіна;
  2. зрозуміти витоки міфологем даного художнього твору;
  3. розробити цілісне уявлення про монументальний фіктивний світ, представлений в циклі «Пісня льоду й полум’я».

Початок: 18.09.2020 - 17:00
Закінчення: 25.09.2020 - 18:15