КИРИЛЕНКО ОЛЕКСІЙ \ СКУЛЬПТУРА

2 грудня в галереї Одеського літературного музею відбулося відкриття виставки скульптури Олексія Кириленка.
Мистецтво скульптури малих форм, в галузі якої працює Олексій Кириленко, бере початок в доісторичні культурій кроманьйонських венері і тотемних фігур. Воно включає в себе величезну розмаїтість напрямків матеріалів і технік виконання.
Скульптура “малої пластики” – вид мистецтва виконання неповторних одиничних речей, де створюються психологічний зв’язок між автором і глядачем, відчуття, що робота зроблена тільки для того, хто уважно її розглядає, що це для його очей, його душі, його інтелекту звернені талант і мистецтва художника.
В світі такого мистецтва Олексій невтомно шукає нові форми вираження, розмаїття пластичної мови, яке живиться від найдавнішого та класичного мистецтва до експериментів авангарду.
Автора на приваблюють програми і маніфести. Виставка – це для нього перш за все можливість подивитися на своїй роботі зі сторони, у контексті як своєї творчості, так і мистецтва у цілому.
Він може бути і різким, і непередбачуваним, і в чомусь навіть авторитарним – але це ніколи не буде порожнім жестом, тільки слідством особливою небайдужості, перед’явлення їм високих вимог до своєї творчості.
Девізом виставки скульптор зробив такі слова: “Зворотній рух, повернення до себе”. На питання кореспондентів проте що означає для нього цей вислів, Олексій відповів: “Подовгу працювати, виконуючи замисел, крок за кроком наближаючись до цілі, інколи, після повного розчарування повертатися на початок путі, щоб знову пройти його, можливо, знову зазнати розчарування і знову рухатися по ньому, наближаючись до того, що передчувається, про що мріється”..
Виставка триває до 20 січня.