БІЛЯ ЛІТЕРАТУРНОГО КАМІНУ

БІЛЯ ЛІТЕРАТУРНОГО КАМІНУ

«Саме життя дійсно талановитого письменника – і є той його найкращий, безсмертний роман, до створення якого він все життя прагне…».

Богдан Сушинський

Рядками з його ж книги «Бесіди біля літературного каміна: як стати письменником» хочеться почати розмову про Богдана Сушинського. Частий гість Одеського літературного музею, презентуючи свої твори і доробки інших іменитих письменників та початківців, робив це артистично прекрасно, грамотно і легко.

Народився Богдан Іванович Сушинський 10 квітня 1946 року в місті Самбір на Львівщині. Закінчив Одеський університет ім. І.І. Мечникова з відзнакою в 1969 році. Вже під час навчання на філологічному факультеті він публікував свої статті та оповідання в республіканських журналах, після закінчення університету, були опубліковані повісті публікує «Візьми мене з собою, Магеллане…», «Танець степового коня», «Зоряний берег»…

Довгий час працював журналістом. Член Національної спілки письменників України (НСПУ) і Національної Спілки журналістів. Автор понад 60 книг і понад тисячи публікацій у періодиці. У 1990-2002 роках очолював Одеську організацію Спілки письменників України, був членом Правління НСПУ і членом Національної Ради Конгресу української інтелігенції, Віце-президентом української Асоціації письменників, президентом Аркадійського літературного клубу і головним редактором альманаху «Аркадійський клуб». Академік міжнародної Академії наук, освіти, промисловості і мистецтв (при ЮНЕСКО, США). У 1993 році став Лауреатом міжнародної премії ім. О. Дюма. Твори його переводилися на п’ятнадцять мов світу, відомі його публіцистичні роботи, в т.ч. про життя і творчість Тараса Шевченка.

На початку 2000 року побачила світ його книга «Лицарі приморського степу. Історія Чорноморського козацтва XVIII-ХХ століть». Він створив першу в світі повну «Історію Чорноморського козацтва» і є автором книг «Українське Чорноморське Подунай-Гуляйпільське козацтво», «Історія Чорноморсько-Дністровського та Всеукраїнського реєстрового козацтв», підготував до друку унікальну працю «Всесвітня козацька енциклопедія». За його ініціативи з’явилося перше в незалежній Україні видання вибраних творів класика українського гумору Степана Олійника, в якому Сушинський виступив як упорядник, редактор і автор аналітичного вступного слова. Він же став автором великої науково-дослідницької праці про життя і творчість нашого видатного гумориста: «Степан Олійник: поет на тлі епохи». За внесок в організацію Всеукраїнських Олейніковскіх днів рішенням Ради Національної Спілки письменників України та Благодійного фонду ім. Степана Олійника Б. Сушинський був нагороджений медаллю ім. Степана Олійника «За благодійну діяльність».

Безумовно, більш детально з біографією відомого письменника ми з вами можемо познайомитися з різних джерел, зокрема з «Бібліографічного покажчика. 1962-2005 роки», книги Олега Дряміна «Творческий мир Богдана Сушинского» та ін. З них ми дізнаємося про багатогранність таланту письменника: публіцистика, переклади з іспанської, російської та білоруської мов, пісні на його вірші, передмови і рецензії до збірок… А своєю книгою «Бесіди біля літературного каміна: як стати письменником…» Б. Сушинський продовжив цикл видань, присвячених проблемам становлення молодих письменників.

Сьогодні Богдана Сушинського вже немає серед нас, і це важка втрата для української культури. Але рядки з книги «Бесіди біля літературного каміна: як стати письменником…» допомагають нам зрозуміти, що творчість і талант роблять письменника безсмертним!

 

«По-справжньому талановиті письменники відвідують цей світ вкрай рідко і творять в ньому до образливого недовго. Але призначення їх в тому і полягає, що, одного разу з’явившись у цьому світі, залишаються в ньому назавжди».

 

Богдан Сушинський

 

Інна Саврасова

 

Залиште відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.