Категорія: <span>Новини</span>

«ЖИВЕМО НАДІЯМИ»

«ЖИВЕМО НАДІЯМИ»

"Живемо надіями" писав Костянтин Паустовський 1943 року в одному зі своїх листів.
     Сьогодні, 8 травня, ми згадуємо про Перемогу над фашистською Німеччиною в роки Другої світової війни. Згадуємо про всіх загиблих на цій страшній війні і про тих, хто повернувся з фронту. Повернувся в мирне життя і почав його наново, долаючи всі тяготи воєнного і повоєнного часу.

Одеське заслання Олександра Ширванзаде

Одеське заслання Олександра Ширванзаде

Дворічне перебування Олександра Ширванзаде в Одесі залишило помітний слід у його творчій біографії. Воно стало періодом напружених ідейних та мистецьких шукань, подальшого зростання майстерності одного з видатних представників вірменської прози передреволюційного періоду.

110 років від дня смерті Михайла Коцюбинського

110 років від дня смерті Михайла Коцюбинського

25 квітня виповнилося 110 років від сумної дати – дня смерті Михайла Коцюбинського.
Михайло Михайлович неодноразово приїздив до Одеси, тут з двадцятих років жив його молодший друг і тезка художник Михайло Жук.
Саме Коцюбинський був «хрещеним батьком» Жука-письменника, з яким його пов’язували найприязніші стосунки.
Жук відразу відгукнувся на смерть друга і вчителя віршами, і згодом написав декілька варіантів спогадів. Рукописи їх зберігаються у фондах нашого музею, вони були опубліковані у дев’ятому випуску наукового збірника музею «Дім князя Гагаріна».

ЛИСТУВАННЯ З ОДЕСОЮ.  До Дня нарождення Тараса Шевченка.

ЛИСТУВАННЯ З ОДЕСОЮ. До Дня нарождення Тараса Шевченка.

В перші часи заслання Одеса стала єдиним містом, з якого до поета надходили листи і посилки від його друзів княжни Рєпніної Варвари Миколаївни та чернігівського поміщика Лизогуба Андрія Івановича, які на той час проживали в нашому місті і не боялися листуватися з опальним поетом.

Одеські зими – примхливі та непередбачувані

Одеські зими – примхливі та непередбачувані

Одеські зими примхливі та непередбачувані. Щойно зрадієш першому снігу, як він перетворюється на бруд і сльоту. Непотрібні ковзани валяються на антресолях, а про лижі одесити і зовсім «без поняття». Але старожили розповідають, що часом зими виправдовували свою назву та дивували мешканців теплого півдня. І цьому є безліч свідків, як у далекому минулому, так і в теперішньому – у ностальгічних спогадах сивочолих очевидців.

Одеські землі в античний період

Одеські землі в античний період

Античним попередником Одеси є давньогрецьке місто Гавань Істріан, яке знаходилось на території сучасної центральної частини Одеси дві с половиною тисячі років тому. Залишки цього древнього міста збереглися під усім Приморським бульваром на глибині 1,5 м.