ЗУСТРІЧАЄМО ПУШКІНА

ЗУСТРІЧАЄМО ПУШКІНА

200 років тому, у вересні 1820 р., відбулася перша зустріч Олександра Сергійовича з Одесою.

Пушкін з Криму відправлявся в Кишинів, куди була переведена з Катеринослава канцелярія І.М. Інзова – головного попечителя і голови Комітету про іноземних поселенців південного краю Росії.

Ось як вказує на цю подію «Літопис життя і творчості О.С. Пушкіна 1799-1826» складена М.А. Цявловським:

 

Вересень, 12 (?) – 17 (?) Пушкін проїжджає г. Перекоп (132 в. від Сімферополя), Берислав (78 в. від Перекопу), губ.г. Херсон (70 в. від Берислава), Миколаїв (59 в. від Херсона) і приїжджає до Одеси (121 ст. від Миколаєва)

 Вересень, 20. Від’їзд Пушкіна з Одеси до Кишинева. Проїжджає ст. Дальницька (15 в. Від Одеси), ст. Гідірім при Барабої (25 в. від ст. Дальницької), ст. Кучурган (27 в. від ст. Гидирим), м. Тирасполь (27 в. від ст. Кучурган).

 Вересень, 21. Приїзд Пушкіна в Кишинів. Зупиняється в заїжджому домі І.М. Наумова, на розі Антонівської (№ 19) і Прункуловської вул. (Будинок реставровано, і в 1947 р. в ньому відкрито Музей Пушкіна)

 

Верста – російська одиниця виміру відстані, що дорівнює п’ятистам сажням або тисячі п’ятистам аршинам (що відповідає нинішнім 1066,8 метра.

 

Бажаючі можуть проїхати по цьому маршруту, але враховуючи складності пересування під час карантину, можна просто відвідати музей поета на вулиці Пушкінській, 13.

Залиште відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.