ОЛМ висловлює щиру подяку за дарунок музею
Тимуром Барахоєвим, в пам’ять про свою матір, Уразову Неллу Олександрівну, яка часто відвідувала Одеський літературний музей та була членом товариства Пушкіністів, був подарований патефон «Victrola» 1906 року виробництва.
Такі патефони випускалися в першій половині XX століття американською фірмою «Victor Talking Machine Company» – провідним американським виробником патефонів і грамплатівок. «Victrola» були «музичним центром» того часу, грали вони дуже голосно, потужності корпусу-рупора вистачало на великий танцювальний зал.
Назва фірми «Victrola» походить від імені Віктора Орсье, який володів нею разом з Емілем Берлінером. У вересні 1906 року було розроблено нову лінію грамофонів з поворотним столом і рупором підсилювача звуку, який був вмонтований всередині дерев’яного корпусу. Замість труби на грамофоні в «Victrola» звук посилювався самою формою корпусу, а гучність регулювалася відкритими дверцятами. Це було зроблено і з міркувань якості звуку, і для візуальної естетики. Бувало, що грамофони з рупором не вписувалися в інтер’єр. Саме тому виникла ідея, щоб вони виглядали як предмет меблів. Ця ідея була швидко запатентована і новий винахід отримав назву «Victrola». Віктор Орсье уклав угоди з меблевими фабриками і вони стали робити корпуси спеціально під різні стилі інтер’єру. Перші «Victrola» надійшли в продаж в 1906 році. Вони відразу стали популярними, незважаючи на високу ціну.
Висловлюємо щиру подяку Тимуру Барахоєву та його родині за цей цінний дарунок, який відтепер займе гідне місце в колекції Одеського літературного музею.
Залиште відгук