«Майстер і Маргарита» персональна виставка Стаса Жалобнюка

вул. Ланжеронівська , 2
14.02.2021 - 16:00 - 18.03.2021 - 17:00

У галереї Одеського літературного музею проходить виставка Стаса Жалобнюка, який представляє нову генерацію одеської школи малярства. Випускник «грековка», активний інтерпретатор південноросійської живописної малярства, Жалобнюк навчався у майстрів. Глядач може отримати велике задоволення побачив, як живописні та технічні прийоми багатьох визнаних одеських художників (Ю. Єгорова, В. Хруща, В. Цюпко, О. Волошинова) сплітаються в роботах Стаса в дуже впізнаваний, майже знаковий образ «одеського малярства» вишуканого й ліричною. Але це не просто учнівське студіювання, а цілком усвідомлений професійний процес, де досвід попередників активно використовується для розширення своєї художньої практики, та відбувається постійна робота над удосконаленням технічної сторони майстерності. Звинуватити Стаса в наслідуванні згаданим майстрам абсолютно неможливо – ведучи свого роду дискусію з ними й розкриваючи «творчий код» попередників він створив свою власну художню наррацію, взявши основне та найбільш цінне з їх художнього досвіду.

Помітний особливий інтерес до проблем співвідношення простору та живописної поверхні. Внутрішній простір робіт Жалобнюка складно та має різний генезис, іноді з’являючись лише за рахунок перспективних побудов, а іноді ущільнюється та матеріалізується за допомогою рельєфних рішень: роботи фактурні, з нашаруванням різних матеріалів, автор активно густо та цікаво використовує в малярстві ассамбляж, обираючи матеріальний предмет (використовуючи не тільки фарбу та полотно, а тканини, шматки деревини або металу, шпалери та інші підсвідомо вибрані матеріали) які, ставши елементом роботи, змінюють кольорові та просторові характеристики. Глядач під час споглядання, практично змушений, відчувають фактуру полотен Стаса як мінливу й тривожну поверхню живої плоті.

Їх мова нагадує знаковий шифр, який апелює до області підсвідомого, а самі роботи асоціюються з загадковими тотемами постіндустріального суспільства.

Роботи Жалобнюка представлені в музеях та приватних колекціях, він бере участь у виставках за межами України, регулярно виставляється на аукціонах («Епоха» та «Золотое сечение»).

Початок: 14.02.2021 - 16:00
Закінчення: 18.03.2021 - 17:00