ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ ОЛЕКСАНДРА РОЗЕНБОЙМА

ВХІД БЕЗКОШТОВНИЙ

Презентація книги «Олександр Юлійович Розенбойм (Ростислав Александров), 1939-2015».

17 вересня о 16:00 в Золотій залі Одеського літературного музею відбудеться презентація книги.

«Олександр Юлійович Розенбойм (Ростислав Александров), 1939-2015».

Укладач Олександра Делі. Видавництво «Optimum».

Збірник матеріалів продовжує біобібліографічну серію ОННБ «Краєзнавці Одеси», засновану в 2013 році.

О. Ю. Розенбойм — краєзнавець, журналіст, письменник, колекціонер, бібліофіл, член Національної спілки журналістів України — відомий своїми дослідженнями, перш за все, в літературному краєзнавстві.

Основну частину збірки складає бібліографічний покажчик, куди включено краєзнавчу спадщину Ростислава Александрова, відгуки та рецензії на його роботи, а також література про життя і діяльності краєзнавця. У роботі над бібліографією використовувалися довідковий апарат, фонди ОННБ і бібліотеки Міжнародного громадського центру «Мигдаль», а також особистий архів і бібліотека О. Ю. Розенбойма.

Бібліографії передує меморіальний розділ, в якому друзі і близькі краєзнавця поділилися своїми спогадами про нього. Опубліковані фотографії з сімейного архіву, приватних колекцій, фондів ОННБ, Одеського літературного музею та Всесвітнього клубу одеситів.

Широкому колу читачів Олександр Розенбойм більше відомий як Ростислав Александров. Саме під таким псевдонімом видані всі його двадцять книг,  основний масив статей в журналах і газетах. До свого справжнього прізвища при вказівці авторства Олександр Розенбойм повернувся в одеській єврейській періодиці кінця 1990-х – початку 2000-х рр .: в газетах «Гмілус Хесед», «Добра справа» і «Шомрей Шабос».

Олександр Юлійович був активним учасником наукових секцій «Книги» і «Одессика» при Одеському Будинку вчених. Огляд доповідей і інформацію про участь в засіданнях цих спільнот зібрано в цьому виданні окремому розділі.

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Дата: 17.09.2019