Ювілей Станіслава Стриженюка в ОЛМ

вул. Ланжеронівська , 2
16.07.2021 - 14:00 - 17:00

16 липня в 14:00 в Одеському літературному музеї відбудеться ювілейний вечір Станіслава Стриженюка. На вас чекає зустріч з ювіляром та шанувальниками його таланту, презентація книги «Судний день», а також відкриття виставки «Серце моє в дорозі», присвяченої до 90-річчя поета.

Станіслав Стриженюк – член Національної спілки письменників України, лауреат літературних премій імені К.Г. Паустовського, П.Г. Тичини, «Золоте перо», «Культурная столица − 2019». Має низку нагород.

Народився 3 березня 1931 року в м. Гайвороні на Кіровоградщині в сім’ї хліборобів. Після школи закінчив Одеський політехнічний інститут, пізніше, в 1963 р., літературний інститут ім. О.М. Горького в Москві, був начальником Одеського обласного управління культури, головним редактором Одеської кіностудії художніх фільмів. Один із засновників (разом із Іваном Гайдаєнком) Одеської обласної Ради миру.

Друкувати вірші почав у 1950 роки (перші вірші – газета «Моряк» у 1954 р., ще будучи студентом (газету та інші літературні видання ви можете побачити на виставці в ОЛМ). Автор збірок: «В братнім краю» (1957), «Земля орлів» (1960), «Рубікон» (1962), «Слава Ковалівна» (1964), «Пасати – вітри постійні» (1970), «Вибране» (1991), «Тетянин день» (2004) та ін. В поезії С. Стриженюка оспівуються Одеса, Причорномор’я та цілинні степи Казахстану, морські далі, вона сповнена теплом і любов’ю до свого краю. В 1995 році переклав українською мовою сучасного італійського поета Коррадо Калабро. Його книга «Rosso D’alicudi» вийшла під назвою «Червоний колір Алікуд». Пізніше видав у своєму перекладі класика румунської та молдавської літератури Міхая Емінеску «Лучафер». Окремі поезії митця слова перекладені багатьма мовами світу: угорською, польською, болгарською тощо.

Літературну зустріч веде народний артист Богдан Чуфус.

Вірші у виконанні лауреата премії ім. І. Рядченко Світлани Лукіної.

Дата: 16.07.2021
Початок: 14:00 - 17:00