«ЖИТТЄВІ ПЕРЕХРЕСТЯ» / виставка живопису Михайла Поживанова

07.10.2022 - 13:00 - 16.10.2022 - 16:00

Одеський
літературний музей презентує виставку

МИХАЙЛО ПОЖИВАНОВ «ЖИТТЄВІ ПЕРЕХРЕСТЯ»

Персональна виставка Михайла Поживанова в Одеському літературному музеї знайомить одеситів із творчістю автора 2016-2022 рр., у яких виразно присутня, зокрема, тема міста й людської екзистенції.

Михайло Поживанов – відомий політик, громадський діяч, науковець, меценат і художник – зазначає: як би нам зараз не було складно в умовах війни, українці мусять думати про майбутнє й відбудовуватися, реанімувати нашу землю й наші душі, давати раду емоціям і почуттям. Для нього «розчинити» емоції й почуття можна у власній творчості, працюючи над живописним полотном. В мистецтві Михайла Поживанова трансформуються думки і спогади, твориться нове бачення світу, наповненого глибинними сенсами. Й руїнні перехрестя стають шляхами світла.

«Кольорописна мажоризна золота, чи краплакова знемога в натюрмортах, чи загадкова таїна жіночих постатей, чи розмай густих червоних із рожевим, світло-зелених з блідо-жовтим горизонталей і криком над ними синіх небес із білими хмарами… Яке то щастя відчувати себе художником! Це в десятках віртуозно намальованих полотен відчув Михайло Поживанов», – говорить професор, доктор мистецтвознавства Олександр Федорук.

На вернісажі презентуватиметься «Книжка про місто» Михайла Поживанова, в ній автор охоплює феномен міста й міської культури й оцінює проблематику урбаністичного простору крізь призму власних досвідних напрацювань. Текст вдало доповнено художніми роботами Михайла Поживанова, що надає цій книжці атмосферності й повноти висвітлення теми.

Про автора:

Михайло Поживанов народився 12 квітня 1960 р. в м. Дніпро.

Народний депутат України ІІ, IV, V та VI скликань; міський голова м. Маріуполь (1994-1998); заступник київського міського голови (1999-2005); заступник міністра економіки України (2008-2010).У квітні 1996 р. присвоєно вчене звання професора.

Із 1998 р. очолює створену ним ГО «Фонд муніципальних реформ «Магдебурзьке право».

2009 р. заснував художню галерею «АВС-арт», а також серію мистецьких альбомів «Імена».

Має понад 100 наукових публікацій, численні авторські свідоцтва на винаходи й патенти. Автор багатьох науково-популярних та суспільно-політичних книг.

Активно підтримує мистецькі, книговидавничі та соціальні проєкти.

Навчався живопису приватно у Фердинанда Гьотца (Австрія), студії живопису та малюнка «L.Studio» (Україна), Анатолія Фурлета (Україна).

Член Національної спілки художників України з 2021 р.

Відкриття виставки – 7 жовтня 2022 о 13:00

Наша адреса: вул. Ланжеронівская, 2