Святкування Дня визволення Болгарії в музеї Христо Ботева

03 березня вважається днем звільнення Болгарії від османського ига. З 1396 по 1878 рік Болгарія входила до складу Османської імперії. Після кривавого придушення турецьким урядом Квітневого повстання 1876 року, а також звернення боснійських повстанців до сербів про допомогу, Сербія та Чорногорія оголосили Османської імперії війну. Росія підтримала слов’янські народи і 24 квітня 1877 вступила в війну, що увійшла в історію як Російсько-турецька війна 1877-1878 років. Поряд з російськими солдатами боролося Болгарське ополчення з числа болгар, що населяли Бессарабію та Таврію.

У Болгарії ця війна отримала назву Визвольної війни. 03 березня 1878 був підписаний Сан-Стефанський мирний договір між Росією та Османською імперією.

Саме в цей день музей Христо Ботева (філія Одеського літературного музею в с. Задунаївка) разом з групою болгарського недільного училища імені  Паїсія Хілендарського на чолі з Марією Пинті (с. Огороднє), відсвяткували це святе для всього болгарського народу свято.

Залиште відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.