Трифон Зарізан – етно-свято приходу весни

Трифон Зарізан – етно-свято приходу весни

Болгарське народне свято Трифон Зарізан виникло на честь християнського священика Трифона, покровителя виноградарів і виноробів.

З особливим трепетом селяни чекають цього весняного свята, яке передвіщає початок нового сезону всіх польових робіт. У цей день вибирається цар виноградарів, йому присвоюється корона, сплетена з виноградної лози, він підрізає виноградну лозу, щоб отримати хороший урожай. Зазвичай вибирається найосвіченіший в таємниці виноградарства, досвід якого передасться і іншим виноградарям. Є таке повір’я: скільки вина буде пролито в цей день, настільки більше буде врожай виноградників в цьому році.

У цьому колоритному етно-святі, що супроводжується болгарськими піснями, присвяченими святому Трифону, хорошою музикою, народним болгарським танцем-хоро і смачною трапезою, традиційно бере живу участь музей Христо Ботева (філія Одеського літературного музею  у с. Задунаївка). Свято надає нам можливість збиратися з такого приводу, який заряджає нас великою енергією на весь рік і не дозволяє нам забувати, що ми належимо до однієї древньої, працьовитої і великої нації.

Залиште відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.