Виставка «Остання книга»

Виставка «Остання книга»

11 липня в Одеському літературному музеї відкрилася виставка «Остання книга», присвячена Борису Андрійовичу Нечердi. У цей день йому, одному з найталановитіших українських поетів ХХ століття, могло би виповнитися 80 років.

Поезія Бориса Нечерди, основу якої становить народна традиція і українська культура, природно належить і культурі європейській – по виразності слова, складності метафоричного ладу та силі поетичного впливу. Талант поета був оцінений його сучасниками. У 2000 році Борис Андрійович Нечерда став Лауреатом премії ім. Т.Г. Шевченко. В тому ж році була заснована літературна премія його імені.

Багатогранний талант Бориса Нечерди знаходив своє відображення не тільки в поезії, але і в прозі та образотворчому мистецтві. Будучі самобутнім художником, він проілюстрував декілька книг одеських письменників, захоплювався різбленням по дереву.

Сорок років (с 1958 по 1998 рік) Борис Нечерда жив і працював у нашому місті. Одеса має пишатися тим, що становлення українського поета такого рівня здійснилося саме тут, саме у нашому місті виходили його збірки, і саме у нашому місті в 1998 році вийшла друком
остання – посмертна – дванадцята книга поезій.

Виставка відкрита для відвідування.

Залиште відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.