« Ми розправили крила» виставка до Дня українського добровольця

вул. Ланжеронівська , 2
12.03.2021 - 10:00 - 13.04.2021 - 17:00

До Дня українського добровольця в Одеському літературному музеї відкрито виставку «Ми розправили крила».

День українського добровольця – свято на честь українських добровольців, що відзначається в Україні 14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований 1 БОП НГУ ім. С. Кульчицького.

Про добровольців вже написано прозу і складено вірші. Серед книжок є фотоальбом «Люди Майдану» (Хроніка), вірші та проза Бориса Гуменюка, відомий сучасникам роман «Аеропорт» Сергія Лойка, «Іловайськ» Євгена Положія, вірш одеської поетеси Ганни Стремінської.

«Про війну і душу сьогодні можна писати тільки так, як пише Борис Гуменюк», – написано у передмові до книжки Б. Гуменюка. У вірші «СМС-повідомлення зі Слов’янська»:

«…Бачу сон …Ромашкове поле

У ромашках-квіткою ти

А у нас тут поле бою

А у нас тут блок-пости…»

І далі в прозі: «Під Слов’янськом бої. А у нас під Маріуполем напруга така, що в бійців суглоби вискакують зі своїх місць і кришаться зуби…».

«Час на війні – це щось таке, що йде зовсім по-іншому. Він не вимірюється ані годинником, ані календарем. Бодай тому, що вимірюється життям твоїх товаришів».

«Ми лежали в холодній землі

Ми сто років сиділи у схроні

Я пропав би в цій повній імлі

Якби не твої долоні