«ТВОРІННЯ СВІТУ» Виставка до Дня Незалежності України

вул. Ланжеронівська , 2
22.08.2023 - 16:00 - 15.10.2023 - 16:00

Запрошуємо одеситів та гостей міста на відкриття виставки  «ТВОРІННЯ СВІТУ»: до Дня Незалежності України, яке відбудеться у вівторок, 22 серпня, о 16:00 у галереї Одеського літературного музею. Завітавши на до нас ви зможете познайомитися з творчим доробком Есфір Серпіонової  (монахині Таісії) та її учнів, виставка також присвячена ювілею цієї видатної художниці, педагога, поетеси, іконописиці.

Експозиція присвячена Дню Незалежності України і створена до ювілею художниці – цьогоріч майстрині виповнилося 80 років. Також вона відзначає 50-ліття своєї творчої діяльності та 40-річчя педагогічної діяльності.

Есфір Серпіонова (монахиня Таїсія) відома як знаний майстер українського декоративно-ужиткового мистецтва. Вона – багаторічний член Національної спілки художників України. Її творчість багатогранна та сповнена високого духовного змісту. Пласти її доробку протягом довгого творчого життя розросталися і поширювалися на все нові й нові сфери культури та мистецтва, охоплювали різні техніки. Це живописні роботи, ескізи, етюди, малюнки, ілюстрації, ікони, велика та мала скульптура, різьблення по дереву, ткацтво, декорації до вистав, художні проекти, вірші, наукові та методологічні публікації. Вона знаний педагог з 40-річним стажем викладання на художньо-графічному факультеті Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського. Має науковий ступінь кандидата педагогічних наук. Їй належить заслуга відкриття унікальної іконописної та мозаїчної школи в Одеській духовній семінарії, яка розташована в Свято-Архангело-Михайлівському жіночому монастирі. За освітою  скульптор та художник-постановник театру, останніми роками майстриня захоплено займається ткацтвом. Маючи за плечима великий творчий досвід, вона натхненно  втілює його у своїх тканих полотнах. Її гобелени часто виставляються у музеях та галереях Одеси, інших міст України та за кордоном.

Земне майбутнє для матінки Таїсії продовжується в її учнях. Мисткиня з радістю ділиться своєю творчістю та знаннями зі студентами свого рідного університету. Стаж викладання Е. Серпіонової в ньому складає чотири десятиріччя. Також матінка Таїсія вже понад десять років очолює іконописне відділення Одеської духовної семінарії. Вона є автором наукових та методологічних робіт. Видано декілька її підручників. За цей довгий час вона виховала цілу плеяду талановитих художників, вчителів, іконописців. Учні матінки Таїсії завжди тепло відгукуються про неї як про професіонала своєї справи, мудрої наставниці і чуйної педагогині.

«Есфір Наумівна – чудовий педагог, завзятий новатор. Лекції її завжди вражають своїм багатим змістом! Коли, наприклад, складали курсову, то до останнього ніхто не розходився – іспит перетворювався на нескінченний творчий симпозіум.… Нас надихала сама творчість Есфірі Наумівни Серпіонової, її педагогічний талант. І ця пам’ять на довгі роки» (Любов Савельєва). «Дуже рада, що потрапила на факультет, де змогла познайомитись з Вами. Із задоволенням продовжую стежити за Вашою творчістю» (Любов Біла). Есфір Серпіонова також відома як поетеса. Видано декілька її поетичних збірок.

Творчість монахині Таісії можна порівняти з дорогоцінними каменями, які виблискують гранями в променях світла. Любов матінки до Бога і людей в усій силі розкрилась через її творчість, що наповнена яскравими барвами та різноманітними формами й фактурами, охоплює різні сфери культури та мистецтва. Воістину вона протягом багатьох десятиліть створила свій власний неповторний світ, що так прекрасно інтерпретує всесвіт – вінець Божого творення. Адже її талант – це дарунок Самого Бога, Якому вона присвятила себе і в творчому, і в духовному житті.

Біографія:

1943р. – народилася у м. Нижній Тагіл Свердловської області.

1964 р. – здобула спеціальність скульптора в Одеському художньому училищі.

1971 р. – закінчила художньо-постановний факультет Ленінградського Державного інституту театру, музики та кінематографії. Здійснила понад тридцять постановок вистав у різних театрах.

З 1972 р. – брала участь у республіканських, всесоюзних та зарубіжних виставках та міжнародних симпозіумах.

З 1990 р. – член Спілки художників України.

З 1990 року – кандидат педагогічних наук, доцент.

2006 р. – Золота медаль та диплом за перше місце у конкурсі «Золотий платан» (Створення світу).

2007 р. – Бронзова медаль за найкращий твір («Земля людини». Диптих) у конкурсі «Золотий платан».

2009 р. – Перше місце за найкращий твір («Обитель». Триптих) у конкурсі «Золотий платан».

2010 р. – Перше місце за найкращий твір («Послання народам») у конкурсі «Золотий платан» та бронзова медаль у міжнародному конкурсі художнього текстилю «Скіфія-8».

Займається скульптурою, графікою, живописом, сценографією та декоративно-ужитковим мистецтвом.

Кандидат педагогічних наук, доцент Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського.

Керівник іконописної майстерні при Одеському Свято-Архангело-Михайлівському жіночому монастирі та іконописного відділення ОДС.

Роботи знаходяться у галереях імприватних колекціях СНД, США, Франції, Німеччини, Англії та Італії.

Основні авторські арт-проекти: «Земля людини», «Вулиці дитинства», «Навчи мене літати», «Проти течії», «Слово», «Населений острів», «Первокниги».

Організатори: Департамент культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини  Одеської обласної державної адміністрації; Одеський літературний музей; Одеська обласна рада миру; Департамент культури, міжнародного співробітництва та євроінтеграції ОМР; КУ «Міська художня галерея»; Одеська єпархія.

Де: вул. Ланжеронівська, 2
Коли: 22/08 о 16:00