31 жовтня помер відомий дитячий письменник  Володимир Руткiвський

31 жовтня помер відомий дитячий письменник Володимир Руткiвський

31 жовтня у віці 84-х років помер відомий дитячий письменник, лауреат Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, друг Одеського літературного музею Володимир Руткiвський.
Володимир Григорович Рутківський народився 1937 року на Черкащині, але пов’язав своє життя з Одесою. Навчався в Одеському політехнічному інституті, працював на Одеському суперфосфатному заводі.
Публікуватися почав із 1959 року: спочатку писав вірші (у спадщині автора сім поетичних збірок), але потім його творчу увагу привернула проза. У спадщині автора чимало нагород, серед останніх – премія Книга року ВВС за двотомний роман «Сині води» та премія Тараса Шевченка за тетралогію про джури: «Джури козака Швайки», «Джури-характерники», «Джури та підводний човен», «Джури та Лохматик».
У 2017 році в прокат вийшов фільм «Вартова застава» – екранізація одного з найвідоміших пригодницьких романів Руткiвського.
Одеський літературний музей глибоко сумує з приводу втрати та висловлює щирі співчуття близьким, відхід Володимира Григоровича Руткiвського – це непоправна втрата для нас усіх.

Залиште відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.