Наталія Гончарова – прапрапраонука козацького гетьмана ХVII ст.

Наталія Гончарова – прапрапраонука козацького гетьмана ХVII ст.

Дружина великого поета Пушкіна Наталія Гончарова була прапрапраонукою одного із найвідоміших козацьких гетьманів ХVII століття Дорошенка Петра Дорофійовича. Йому на роду було написано піти стопами батька та діда – обидва вони в минулому носили гетьманську булаву. Дід його, Михайло, був сподвижником і наступником Петра Сагайдачного. Батько Петра Дорофійовича обирався наказним (тимчасовим) козацьким гетьманом.

Під час війни за незалежність України Петро пройшов довгий шлях: побував на посаді полковника Прилук, Чигирина та Черкас, прослужив якийсь час генеральним осавулом у гетьмана Тетері. Нарешті він досяг своєї мети – 10 жовтня 1665 року правобережні полковники обрали його наказним гетьманом правобережної України.

Петро Дорошенко був уродженцем славетного міста Чигирина, давньої козацької столиці. Там же, у Чигирині, він поріднився з родом Хмельницьких, одружившись із дочкою племінника великого гетьмана – Любов’ю Павлівною Яненко. Але цей шлюб для Петра був скоріше за розрахунком. Своє щастя він знайшов у другому шлюбі. Будучи вже немолодим, овдовівши, він одружився вдруге – на стовповій дворянці Агафії Єропкіній, яка вела свій рід від смоленських князів. У шлюбі в них народилися двоє синів, Олександр і Петро, і дочка Катерина. Від них пішло Росією велике потомство. Прапрапраонукою гетьмана була дружина великого поета О.С. Пушкіна – Наталія Гончарова.

 

Ірина Діденко

 

 

Залиште відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.